پیش بینی هوای کشور
کمي طاقت داشته باشيد...

هواشناسی

هواشناسی مستقل گیلان متوئو

پیش بینی هوای کشور

هواشناسی مستقل گیلان متوئو (1395/09/12)

عرض ادب و احترام دارم خدمت یکایک دوستان و هموطنان عزیزم با پست جدید امروز در خدمت شما بزرگواران هستیم لطفا امروز هم حتما تا انتها با ما همراه باشید.

 

"اخطاریه"

(اخطاریه ی شماره ی 2 )

 

با توجه به آخرین نقشه های هواشناسی طی ساعات آینده با تغییرات شدید توده ی هوا در نیمه ی شمالی کشور مواجه می شویم به این صورت که با قرار گرفتن کم فشار گرم با مرکزیت 1001 هکتوپاسکال بر فراز دریای خزر و قرار گرفتن توده هوای پرفشار در مرکز فلات ایران ، شرایط برای وزش تند باد های گرم جنوبی فراهم میشود که سرعت وزش باد در ارتفاعات و مناطق کوهپایه ای حتی به مرز 100 کیلومتر برساعت و بیشتر می رسد در مناطق شهری و جلگه ای برای لحظاتی سرعت باد انتظار می رود به بالای 50 کیلومتر بر ساعت رسیده که این وزش شدید باد می تواند منجر به خسارات سنگین به تاسیسات شهری ، شبکه انتقال برق و درختان و باغ ها شود لذا ابتدا از هموطنان و مسافران عزیزی که از نواحی جنگلی و دامنه های استان های گیلان ، اردبیل ، مازندران و گلستان دیدن می فرمایند تقاضا داریم از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی به شدت خودداری فرمایند.با توجه به وزش گرم باد طی 24 ساعت آینده در این مناطق افزایش قابل ملاحظه ی دما اتفاق خواهد افتاد لذا از مسئولین و دستگاههای اجرایی تقاضا داریم با توجه به شدت وزش باد طی ساعات آینده حتما تمهیدات لازم جهت جلوگیری ازآتش سوزی و دیگر حوادث احتمالی را بعمل آورند.اما نقشه ها نشان دهنده ی تقویت جریانات همرفتی  و مرطوب جنوبی در نیمه ی غربی و جنوب غربی کشور می باشد که بهترین شرایط را جهت انتقال رطوبت از خلیج همیشه فارس به دامنه های زاگرس و دامنه های جنوبی البرز فراهم خواهد کرد با توجه به تشدید بارندگی ها طی ساعات آینده در استان های خوزستان ، ایلام ، لرستان، کردستان ، مرکزی ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویر احمد ، غرب اصفهان ، شمال فارس و با شدت کمتر جنوب آذربایجان ها و همدان ، خطر سیلابی شدن رود خانه ها و مسیل ها به شدت فراهم می باشد شدت بارش ها طی بازه ی زمانی 24 ساعت آینده در مناطق مذکور زیاد خواهد بود و در بعضی مناطق احتمال بارش تگرگ نیز وجود دارد در ارتفاعات هم بارش ها به شکل برف خواهد بود. بنابراین از نهاد ها و ارگان های امداد رسان تقاضا داریم در استان های نام برده شده که کاملا وضعیت هشدار دارند تمامی تجهیزات و تمهیدات لازم را به کار گیرند.

 

"رژه ی ارتش کم فشار در باند شمالی ایران "

 

 

 

همینطور که در اطلاعیه ی بالا ذکر شد نقشه های پیش یابی بیانگر نفوذ توده هوای کم فشار به نواحی جلگه ای گیلان ، مازندران و گلستان می باشد لذا شرایط برای جنوبی شدن سوی جریانات هوا در این مناطق و استان اردبیل ، به همراه وزش تند باد های گرم جنوبی کاملا مهیا خواهد بود و شایان ذکر است طی 24 ساعت آینده شاهد افزایش قابل ملاحظه ی دما نیز در این مناطق خواهیم بود شدت وزش باد ما را متقاعد به صدور اخطاریه ی هواشناسی کرد بطوریکه تمامی مدل ها اوج وزش باد را طی ساعات آینده در استان گیلان و اردبیل نشان می دهند و شدت باد این بار در بعضی مناطق جلگه ای هم بالا خواهد بود.

 

در شکل بالا نقشه ی فشار سطح زمین را مشاهده می فرمایید . اما سرعت وزش باد طی مدل زیر.

 

یکی دو روزی همین شرایط را با شدت و ضعف در منطقه خواهیم داشت تا اینکه بالاخره بعد تقریبا دو هفته از خروج موج سرد و برفی که چشم همه را خیره کرد باید منتطر دومین موج سرد طی ماه جاری به نیمه شمالی کشور باشیم این بار موج مورد نظر نسبت به این موقع از سال از لحاظ دمایی تقریبا نرمال عمل خواهد کرد و شاهد بارش باران در مناطق جلگه ای طی روز های سه شنبه تا بامداد پنجشنبه و بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر خواهیم بود و دوباره از عصر همان روز با تقویت شاخه ی پرفشار سرد بارش ها مجددا آغاز شده و تا پایان وقت جمعه بطور متناوب در نیمه ی شمالی کشور شاهد بارندگی ها خواهیم بود نوع و شدت سرما به گونه ای به نظر نمی رسد که شاهد بارش برف در جلگه باشیم اما نقشه ها طی روز های آینده قطعا جای تغییر دارند اما در بهترین حالت میتوان شاهد مخلوط برف و باران طی روز های پایانی هفته ی جاری بود از نظر دمایی با نفوذ پرفشار سرد ازجنوب اروپا از اواسط هفته ی جاری شاهد کاهش قابل ملاحظه ی دما بهمراه وزش باد سرد بخصوص در شمال غرب کشورخواهیم بود.

 

در شکل بالا تجمع بارش یک هفته ی آینده ی کشور را مشاهده می فرمایید در ادامه مدل تجمعی بارش برف یک هفته ی آینده قابل مشاهده است.

 

توجه داشته باشید تجمع بارش برف در شکل بالا نشان دهنده ی گسترش و نفوذ سرما از عرض های بالاتر به منطقه ی ما می باشد با توجه به سرمای شدیدی که در زمستان امسال در کشور روسیه خواهیم داشت ما فقط باید منتظر تغییرات مثبت شاخص ها باشیم به نحوی که با ریزش هوای سرد مواجه شویم. اعتقاد ما هنوز بر این است که ما با زمستان پر چالشی روبرو خواهیم شد و سرمای اول آذر قطعا آخرین موج سرد و برفی ورودی به کشور نخواهد بود و شاید بتوان گفت ما در دوره ی آرامش قبل از توفان قرار داریم. موج اواسط همین هفته پتانسیل تقویت را خواهد داشت چه از لحاظ سرما و چه قدرت ، که در این صورت ما حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد اما موج مشکوکی که در نقشه ها چند روزیست خود نمایی می کند قدری از لحاظ زمانی از ما فاصله گرفته است اما به نظر می رسد نیمه ی آخر آذر و اوایل دی بهترین زمان برای ورود این موج سرد و دیگر موج های برفی به کشور خواهد بود.

و در شکل زیر این موج مشکوک که بسیار تغییر خواهد کرد را مشاهده می فرمایید .

 

انشاالله درباره ی این موج و دیگر سامانه های ورودی به کشور در پست های آینده بیشتر صحبت خواهیم کرد اطلاعات بیشتر و جامع تر به همراه آمار جوی روزانه را می توانید در کانال رسمی هواشناسی مستقل گیلان متوئو دنبال فرمایید.تغییرات جدی در نقشه ها متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.ممنون که تا انتها همراه ما بودید.

ما از نظرات و انتقادات سازنده ی شما استقبال میکنیم پس منتظر نظرات ، پیشنهادات و حتی انتقادات شما دوستان عزیز هستیم.

"یا علی مدد"برچسب ها : آب و هوا , بارش باران , برف , باران , باد , تگرگ , رعدو برق , توفان , النینو , پیش بینی , رگبار ,

ارسال نظر براي اين مطلب
(توسط : BIJAN) (تاريخ : 1395/9/22/1) (ساعت : 1:18)
BIJAN
درود میلادجان...میدونمهنواز سیستما والگوها مطمن نشدی..ومثل عده ای الکی جو نمیدی..منتظر تحلیل نقشه ها هستیم..موفق باشی..
پاسخ:سلام بیژن جان درود بر شما دوست عزیزم بله چند روزی هست مدل ها ذهنمو درگیر کرده به نظر مدل ها باید تسلیم ورود سرما بشن برای اوایل هفته ی آتی باز تا روز جمعه رو پیش بینی دادیم پست بعدی روز جمعه است که ایشالا دست موج جدید رو هم رو میکنیم.
(توسط : محمد) (تاريخ : 1395/9/21/7) (ساعت : 15:00)
محمد
سلام برادر چراپست نمیزاری,مامنتظریم
پاسخ:سلام چشم انجام وظیفه شد.
(توسط : BIJAN) (تاريخ : 1395/9/16/2) (ساعت : 16:53)
BIJAN
درود میلاد جان.سیستمهایی که با سرعت میان و میرن معمولا بارشای خوبی دارن آیا
سیستم پنجشنبه بارش خوبی داره یعنی بیشتر از امروز..
پاسخ:سلام و درود خدمت بیژن جان عزیز دوست و سرور گرامی بنده. بله بارش ها خوب ، تقریبا شدید برای ساعاتی خواهد بود ولی در مرکز و شرق گیلان شرایط عالیه بخصوص شرق و جنوب رشت ، لاهیجان و رودسر چون موج در ارتفاعات شرقی استان به دام میوفته و هرچه تجمع ابر بیشتر باشه بارش ها شدیدتره . دلیلشم نفوذ سرما از شمال غرب روی استانه .ممنونم از نظر شما بیژن خان.
(توسط : محمد) (تاريخ : 1395/9/16/2) (ساعت : 11:11)
محمد
سلام بربرادر باادب وصبورم,خوبی,میخواستم بدونم این موج اخرهفته برای شهرنکابرفداره یانه؟سوال دیگ اینکه موج اواخراذردرچه وضعیتیه,باتشکر
پاسخ:سلام محمد جان ممنونم عزیز . موج آخر هفته برای منطقه ی نکا سبب بارش مخلوط برف و باران و ساعاتی برف میشه البته به علت سرعت بالایی که موج داره در بضی مناطق بارش ها کوتاه مدت ولی شدیده به نظر از بامداد جمعه بارش در مناطق مستعد استان شما برفابه و غیر مستعد حداقل مخلوط برف و باران باشه و میشه شاهد سفید پوش شدن شهر نکا هم انشاالله باشیم اگر هم در بدترین حالت بارش ها ضعیف تر از پیش بینی ها رقم بخوره شما بارش برف و باران رو خواهید داشت اما موج های متعددی در بازه ی زمانی یکماه آینده به کشور نفوذ میکنن که یکی از اون موج ها آخر آذر تو نقشه ها خودنمایی میکنه البته من با جرات به شما میگم بسیار تغییر میکنه چون با برایند نقشه ها و مدل ها همخوانی نداره . منظور بنده ضعیف شدن موج نیست بلکه نحوه و مدل نفوذ و دامنه ی تاثیرگذاری اونه. پست روز جمعه ی ما رو ببینید حتما درباره ی این موج و موج های بعدی بیشتر توضیح میدیم.
(توسط : رضا ) (تاريخ : 1395/9/15/1) (ساعت : 0:39)
رضا
باسلام دوست عزیز ایا شما باز هم اعتقاد دارید که موج اخر اذر به سمت سواحل کاسپین بیاد یا اینکه خیر کلا امدنش منتفی شده با تشکر فراوان دوست عزیزم خدا نگهدار شما.
پاسخ:سلام آقا رضای عزیز . به نظر موج داره تبدیل به موج سراسری میشه و میتونه ادغامی با مدیترانه باشه که با توجه به تقویت احتمالی سیبری در اون بازه و همینطور ریزش هوای سرد بارش ها هم جوندار میشه و هم شکل و شمایل یک موج برفی به خودش میگیره انشاالله.
(توسط : مسعود) (تاريخ : 1395/9/14/7) (ساعت : 14:35)
مسعود
سلام موج رو پنج شنبه و جمعه چی میگه قوی شده انگار ؟
پاسخ:سلام مسعود جان کمی سرمای موج بهتر شده بخصوص برای غرب سواحل . انشاالله باز هم خیلی از مناطق برفی میشن.
(توسط : مسعود) (تاريخ : 1395/9/12/5) (ساعت : 22:35)
مسعود
سلام امیدوارم موج بعدی تغییر نکنه و قوی تر بشه
ممنون از زحماتت
زمستان برفی در پیش خواهیم داشت که برف سراسری رو بهمراه داشته باشه؟
پاسخ:سلام مسعود جان. نظر لطف شماست برادر. از لحاظ علمی و تئوریک با زمستان سردی بخصوص در نیمه ی شمالی میتونیم مواجه شیم اما از نظر تجربی و اقلیم شناسی اگه بخواهیم وارد شیم میشه گفت برف سنگین نخواهیم داشت و تنها دوره های سرمایی زیاد رخ میده که بارش برف طی این مدت تقسیم بندی میشه و به یک باره شاهد موجهای فوق قدرمند نخواهیم بود از برایند این دو تحلیل باید برداشتی درست از زمستان کنیم که انشاالله هرچه که به نفع ماست رقم بخوره و شاهد رکورد شکنی و ناهنجاری سرمایی طی مدت زمستان باشیم.
(توسط : محمد) (تاريخ : 1395/9/12/5) (ساعت : 14:32)
محمد
سلام خسته نباشید,ممنون ازپیشبینی خوبتون,امیدواورم همیشه خوش خبرباشی,شماچقدراحتمال میدی که این موج ازنظرسرماوبارش تقویت بشه ,لطفا بگیدشهرنکا جزومناطق مستعده یاجلگه ای
پاسخ:سلام آقا محمد درود بر شما . شهر شما جزو مناطق جلگه ای و تقریبا مستعده در هر صورت در موج آخر هفته بارش برف قدری برای جلگه سخته بارشش اما باز هم امیدواریم طی روز های آینده تقویت سرما و بارش رو داشته باشیم که حتما در صورت تغییرات اطلاع رسانی میکنیم.
(توسط : سینا) (تاريخ : 1395/9/12/5) (ساعت : 14:31)
سینا
سلام دوست عزیز .
این طور که معلومه دوباره یه موج خوب داره نزدیک میشه با سرمای خوب
پاسخ:سلام سینا جان. بله دو موج دامنه کوتاه و به شدت پر سرعت که اولی دوشنبه عصر تا اواخر سه شنبه فعالیت میکنه و دومی از اواخر وقت چهارشنبه نفوذ کرده و این موج به نظر سردتره و میتونه باعث بارش برف در برخی نقاط جلگه برای ساعاتی از روز جمعه بشه. ضمن اینکه ارتفاعات البرز هم بارش برف خوبی خواهند داشت.

نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه:نمایش کلیه نظرات
 • پيشنهادي
 • پربازديد
 • جديد
 • نظرات
محمد از انزلی

- سلام خسته نباشی میلاد
پستت خوب بود متعادل و مفید

انشاالله سال آینده سالی سرشار از برکت باشه برای کشور .. به خصوص برای گیلان و مازندران ....

و برای اون یه عده از افراد کج فهم که تو فضای مجازی ( تلگرام ) با شمال کشور زیاد حسودی میکنن این روزا؛ و میخوان بارش هاشو کم نشون بدن و حتی آرزوی کم باریدن شمال رو دارن !( نمونه ش یه مردک به اسم خشکسالی دهه 80 که شاید بعضی از دوستان تو فضای مجازی اسمشو شنیده باشن ..) و همچنین باقی کسایی که از مناطق مختلف کشور ( به ویژه جنوب و غرب کشور ) که تو فضای مجازی یا همون گروه های تلگرامی همین تفکرات حسودانه رو دارن و با روانی بازی هاشون مشغولن نیز آرزو می کنم که از این حسد که مثل زندان روح می مونه ویک نوع بیماری هست بیرون بیا ن و منطقی باشن : ))) :
پاسخ:سلام محمد جان. ممنون از لطفت. امیدوارم همه ی ما بدون غرض پیش بینی کنیم و هدفمون اطلاع رسانی باشه نه تبلیغات و جذب کاذب مخاطب . انشاالله آینده ماهیت افراد سودجو رو برملا میکنه و مردم با درک و هوش بالایی که دارند اطلاعات و منابع درست رو نرجیح میدن.

تاريخ : 1395/12/13

برف

- سلام من ساکن انزلی هستم اینجا به نظر شما تا آخر ماه بهمن امکان بارش برف وجود داره؟؟؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله صددرصد موج آخر هفته شما برفی میشید.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام مرسی از زحماتتون
ما کنار ساحلی ها معمولا دیرتر برف رو میبینیم
اول باد شدید داریم حالا یا شمال به جنوب. یا اینکه جهتش شمال شرقی به جنوب غربی یا شمال غرب به جنوب شرقی
حالا بادی که برای ما اکثرا برف میاره جهتش جنوب غربی به شمال شرقیه
دو تا سوال دارم. اول اینکه ایا سرمای سیستم به حدی هستش که با وزش هر جهتی ما برف ببینیم؟
برف ما از چه زمانی شروع میشه؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله سرما به حدی هست که باد از بدترین سمتم باشه بباره و به نظرم برف شما از بامداد جمعه استارت بخوره. انشاالله.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام خسته نباشید داداش
موج برفی اخر هفته انشالله برا خط ساحلی حومه استانه اشرفیه برف داره؟
پاسخ:سلام مسعود جان. بین 10 الی 25 سانت میتونه برف بباره برای شما انشاالله.

تاريخ : 1395/11/26

مجتبي

- سلام.بسيار زيبا بود پستتون.اين بهمن ماه مثله اذر داره رويايي ميشه.تا اينجا واقعا عالي.من خودم طي سالهاي اخير چنين بهمن ماهي يادم نيس.موجها نوبت واستادن واردشن.اميدوارم روند تقويت سرمايي براي اخر هفته همچنان ادامه داشته باشه.بارشها هم بهتر ظاهرشن.به اميد روزهاي رويايي زيبا.اميدوارم اسفندماهم بهتر از انتظار ظاهرشه.با سپاس ازشما دوست عزيز گرماي
پاسخ:سلام مجتبی جان. درود بر شما ممنون از لطفتون. بله واقعا پرچالش بوده بهمن ماه فقط امیدوارم خط ساحلی هم مثل مستعد ها یه برف خوب ببینند و با توجه به دمای مناسب آب دریا و سردی زمین هر موجی تا نیمه ی اسفند بخواد نفوذ کنه میتونه برف و بارون یا برف داشته باشه .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/25

محمد

- سلام میلادجان خوبی برادر,اقابه مابگو برای اخرهفته اگه الگوهاتثبیت بشن انشالله برای مناطق ماهم برف داره,سری قبل گفته بودی مناطق مابرف داره ولی سبک اما فقط برای ساعاتی برف وباران اومده بود,باتشکر
پاسخ:سلام محمد جان. درود به شما. من حضور ذهن ندارم ولی اگه مازندران تشریف دارید برای غرب مازندران و مرکزش شرایط برای بارش برفابه یا برف سبک فراهمه چون سرمای کافی در منطقه وجود داره اما برف بیشتر در مناطق مستعد این استان به چشم خواهد آمد و در شرق مازندران شرایط بواسطه ی بارش ضعیف تر فراهم نیست.

تاريخ : 1395/11/24

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
داداش موج اخر هفته برا خط ساحل گیلان هم برف داره
میدونم خیلی مونده.منظورم با توجه به الگوهای فعلیه
پاسخ:سلام مسعود جان درود به شما دوست خوبم. ماهیت این موج در حال روشن شدنه اما آنچه که تا اینجای کار پیداست موج برای مناطق ساحلی گیلان فعلا برف زیادی در پی نداره و در خوشبینانه ترین حالت 5 الی 10 سانت با توجه به مدل های امروز روی زمین بشینه و در بدترین حالت برفابه خواهید داشت.

تاريخ : 1395/11/24

ایمان

- سلام و خسته نباشید خدمت شما خیلی خرسندم از اینکه با وب شما آشنا شدم استفاده فراوان بردم از پیش بینی شما فقط یه نکته بگم برخلاف نظر شما انزلی پیک بارش نبود لاهیجان بالاترین بارش ثبت کرد کشاورزی رشت هم بیشترین تجمع برف بهرحال تصمیم گرفتم از پیش بینی شما برای روزهای آینده بیشتر استفاده ببرم چون به نظرم بهتر و کم نقض است موف باشید
پاسخ:سلام دوست عزیز شما لطف دارید.البته شما اشتباه متوجه شدید انزلی پیک بارش شد حالا نه اینکه برف باشه برف و بارون یعنی مجموع کل بارشش تو استان اول بود از ساعت 9:30 دقیقه ی اول بهمن تا ساعت 9:30 دقیقه ی پانزدهم بهمن ماه بارش ها به این ترتیب بوده. 1. بندر انزلی 152 میلی متر 2. لاهیجان 134 میلیمتر 3. فرودگاه رشت 112.8 میلیمتر. ما اطلاعات روزانه ی آماری رو در کانال قرار میدیم لطفا اون هم چک کنید قطعا خوشتون میاد .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/17

BIJAN

- درود میلادجان..خواستمبپرسم چرا بااینکه دما در انزلی خوب پایین اومد ولی مقدار بارشش برفش کم بود؟
پاسخ:سلام بیژن جان درود بر شما. در جواب شما باید عرض کنم انزلی دو تا مشکل بزرگ داشت که به همدیگه مربوط بودن یکی مشکل بالا بودن دما یکی هم سمت و سوی جهت وزش باد حالا شدت باد که باعث شد حجم بارش ها روی مرکز اتفاق بیوفته رو کار نداریم یه مثال ساده میزنم اگه دمای شهری زیر صفر باشه و اون شهر پیک بارش موج باشه امکان داره با بارش بالای 60 میلیمتر زیر ده سانت برف بیاد؟؟؟!!! خوب مسلمه یه جای کار میلنگه که عامل اصلی به نظر من دما بود که دما هم مرتبط با باد بود چون اگه باد غربی حین موج داشت انزلی دما پایینتر میومد و قطعا برف بیشتری روی زمین می نشست و اگه باد انزلی و ساحل غربی استان غربی بود امکان نداشت مرکز استان همچین برف سنگینی به خودش ببینه شما مشاهده کردید هرچه به سمت جنوب و جنوب شرق استان موج حرکت کرد در اثر انباشته شدن رطوبت و توده ی برف ، شدت بیشتری در تجمعی بارش برف داشتیم که همه ی این مراحل بصورت زنجیر وار با باد شدید شمالی در ارتباط بود. مثل برف سال 83 که انزلی همین شرایط رو تقریبا قدری قویتر داشت.

تاريخ : 1395/11/16

مجتبي

-

سلام برشما دوست عزيز وگرامي.موج بسيار عالي درخشيد.تو اين مدت کوتاه بارش سنگيني تو رشت رخداد.ولي براي انزلي وغرب گيلان زياد خوب ندرخشيد.واقعا دي ماه همه رو مايوس کرده بود.ولي بهمن عالي تا اينجا.گفته شده که تا اخر بهمن شايد دوباره اتفاقي بيوفته.اگه بيوفته که اين زمستون سنگ تموم ميذاره.به اميد روزهاي رويايي ديگه.با سپاس ازشما دوست عزيز
پاسخ:سلام مجتبی جان. بله در اکثر مناطق برف داشتیم اما غرب گیلان و مناطق ساحلی کمتر از انتظار بارید انشاالله تا پایان زمستان برف و باران بیشتری در ایران داشته باشیم تا جبران کم بارشی دی ماه شده باشه . اما درباره ی ادامه ی زمستان خیلی ها برف اخیر رو پایان راه زمستان میدونن اما توجه کنید بعد برف آذر خیلی از دوستان به زمستان خوشبین نبودند البته تا حدی حق داشتند چراکه اکثرا پاییز پربارش و برفی زمستان جالبی در پیش نداشته البته طبق رویداد سالیان گذشته اما این هفته شاهد بودیم کسی نمیتونه منکر تغییرات در بلند مدت باشه و سرما اگه بخواد بیاد خرمشهر و بوشهر رو هم میتونه برای حداقل ساعاتی برفی کنه چه برسه به سواحل جنوبی دریای خزر. این هفته آسمان ایران آفتابی و طی شب ها سرد و در مناطقی که بارش برف داشتند یخبندان خواهد بود تا ببینیم موج بعدی آیا توان مقابله با بلاکینگ بعد برف رو خواهد داشت یا نه.ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/15

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
خدارو شکر پس برف خوبی میادش
پاسخ:سلام مسعود جان بله به امید خدا همینطوره.

تاريخ : 1395/11/12

فراز

- عرض سلام و خسته نباشید خدمت حضرتعالی، ضمن تشکرازبابت اطلاع رسانی شمادرموجهای برفی قبلی بااینکه بارها پیش بینی میشدمقداربارش برف درسطح استان اوجش دررشت باشدامابه کرات دیده شداین اتفاق چه ازنظرزمان شروع بارش وچه ازنظرمقداربارش برعکس بوده و شهرهای اطراف که درویش آگهی هابارش کمترپیش بینی شده بود با بارش بسیار خوبی روبروبودند،علیهذاباتوجه به اتفاقات و تجربیات گذشته خواهشمند است راهنمایی بفرمایید درموج پیش روایابازهم سهم کمترمربوط به شهررشت میباشد؟؟پیش بینی شماازمقداربارش برف درشهررشت تاچقدرمیباشد؟؟ونیز بازهم احتمال تضعیف ویاعامیانه پریدن موج ویابه العکس قدرتمندتروطول عمرموج میباشدیانه؟
سپاس ارضی و راهنمایی شما
پاسخ:سلام دوست عزیز ممنون از سوال به جای شما. با توجه به تاکید مدل های بارشی و دمایی و برآیند کلی آن ها به نظر میرسه راه فراری برای موج باقی نمیمونه و موج باید بارش های خوب برف رو در استان در پی داشته باشه اما شدت بارش ها بطور کلی در مرکز گیلانه و گستردگی موج به قدری هست که جابجایی بارش ناگزیره و کسی دقیقا نمیتونه بگه کجا پیک بارش برفه یعنی کدوم شهر . شاید رشت مخصوصا جنوبش شاید لاهیجان شاید فومن و شایدم یهو انزلی اما رشت و لاهیجان و شهرهای اطراف این دوشهر کانون شدت برف خواهند بود بطور کلی هم انزلی رکورد دار بارش استانه.موج هم دیگه تثبیت شده است و خواهد آمد انشاالله.

تاريخ : 1395/11/12

omid

- سلام اقا میلاد خسته نباشی.من لاهیجانیم ایا ممکن این برف مثه83 خطرناک باشه.؟
پاسخ:سلام امید جان. مثل 83 نه اما برف سنگین تری از 83 میتونه باشه چون وسعت بیشتری از گیلان رو در بر میگیره ولی 83 فقط مناطق محدودی برف داشتن. درسته متراژ برف به اندازه ی اون سال نیست اما پراکندگی بارش عالیه.

تاريخ : 1395/11/12

مجتبي

- سلام برشمادوست عزيز.ممنون از پست زيباتون.خداروشکر اتفاقاي خوب بلاخره دارن ميوفتن.اميدوارم روزهاي زيبايي داشته باشيم.فقط سوالم از شما اينه که شما پيک بارشاروانزلي ميدونيد تواين موج!ولي بيشتر دوستان هواشناس معتقدن که مرکز پيک بارشه!مثلا رشت واطرافش.البته انزلي هم حتما بارشاش سنگين خواد بود.به هرحال مهم اومدن موج بود.که داره مياد.طلسم بلاخره شکسته ميشه.با سپاس ازشما دوست عزيز وگرامي
پاسخ:سلام مجتبی جان. ما همچنان پیک بارش رو انزلی میدونیم دوستان دیگه هم همین رو گفتند اما پیک بارش برف مرکز گیلانه . منظور بنده مجموع کل بارش برف و بارانه که انزلی قطعا پیکه. خدارو شکر که بالاخره روزهای خوبی که قولش رو میدادیم رسید و به همه یاد آور شد زمستان هر وقت اراده کنه میتونه طوفان به پا کنه و بالاخره انرژی جو تو ایران آزاد شد دقیقا یک ماه بلاک بارشی همه رو خسته کرده بود اما از امروز به بعد شرایط خیلی بهتر میشه حاقل برای بارش. ممنون از شما دوست گرامی.

تاريخ : 1395/11/12

محمد

- سلام میلادجان ممنون ازپیشبینی خوبتون,به نظرت روزپنجشنبه وجمعه برای شرق مازندران شهرمانکا هم بارش برف داریم,اگه داریم بارش چجوریه,باتشکر
پاسخ:سلام آقا محمد درود بر شما. برف مازندران بخصوص شرق استان سبک خواهد بود و در خوشبینانه ترین حالت شاید تا 5 سانت اما در مناطق غربی استان ارتفاع برف میتونه تا 30 سانت در بعضی نقاط برسه و هرچه از غرب به شرق سواحل میریم از شدت بارش ها کاسته میشه اما خدارو شکر شما برف رو میبینید انشاالله که روی زمین هم بشینه.

تاريخ : 1395/11/12

BIJAN

- درود میلادجان..سپاس از پست فوریت...بنظرت میزان بارش برف از لحاظ ارتفاع در گیلان چقدر خواهد بود..میدونم سخته ولی در حد حدس و گمان..
پاسخ:سلام بیژن جان عزیز. لطف دارید شما به بنده همیشه. خدمت با سعادت شما عرض کنم برف در مناطق مرکزی ، جنوبی و تا حدی شرقی استان بین 20 الی 60 سانت و در مناطق غربی بین 15 الی 40 سانت بین شهرهای مختلف میتونه رخ بده که اوج بارش برف در جنوب رشت ، سنگر ، فومن ، کوچصفهان و تا حدی لاهیجان میتونه اتفاق بیوفته اما شدت حین بارش برف به طور حتم ازآن انزلی خواهد بود .

تاريخ : 1395/11/12

Farshid

- سلام آقا میلاد درسته که میگن رشت بیشترین بارش برف رو خواهد داشت ؟ من اما فکر میکنم بندر انزلی با توجه به اقلیمش اگه سرما همراهی کنه میتونه یرف خوبی داشته باشه
پاسخ:سلام فرشید جان. بله رشت و بطور کلی مرکز گیلان بارش شدید برف خواهند داشت اما برف انزلی هم شدیده چون انزلی پیک بارش استانه هرچه زودتر برفی شه برفش سنگین تره.

تاريخ : 1395/11/12

وحید

- سلام و خسته نباشید.
املش هم برف داره آخر هفته؟حداقل چند سانت؟
پاسخ:سلام دوست عزیز. بله املش هم بشدت برفی میشه پیش بینی ما بالای 15 سانته انشاالله.

تاريخ : 1395/11/11

Farshid

- سلام آقا میلاد گل میخواستم بدونم امروز دوشنبست الگوها همچنان خوب هستند یا که خیر ضعیف شدند؟ ممنون که هستید .
پاسخ:سلام فرشید جان. الگوها خدارو شکر برف رو تثبیت کردن به امید روزهای خوب در انتهای هفته.

تاريخ : 1395/11/11

مسعود

- سلام برا خط ساحلی گیلان برف داریم؟ اگه بیاد چندسانت؟
پاسخ:سلام مسعود جان بین 15 الی 40 سانت از ساحل آستارا تا چابکسر به تناوب میتونه سانت احتمالی برف باشه که اوجش مربوط به انزلی میشه تو ساحلی ها.

تاريخ : 1395/11/11

درباره سايت

به مدرن ترین وبسایت هواشناسی ایران خوش آمدید از هم اکنون با ما همراه باشید و با نظرات خودتان با ما در ارتباط باشید

آمار سايت

 • کل مطالب : 88
 • کل نظرات : 403
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 60
 • بازديد امروز :114
 • بارديد ديروز : 78
 • گوگل امروز : 11
 • گوگل ديروز : 8
 • بازديد هفته : 192
 • بازديد ماه : 2096
 • بازديد سال : 204721
 • بازديد کلي : 264694
 • آرشيو

  نويسندگان

  لينک دوستان

  جستجو


  عضويت سريع

  نام کاربری
  رمز عبور
  تکرار رمز
  ایمیل
  کد تصویری
  W3C Standard Website. Valid HTML5 / CSS3 - v1.1
  Copyright © All Rights Reserved for guilanweather
  Design & Develope : saye design

  طراحي: سایه دیزاین تمامي حقوق قالب و مطالب براي گیلان متوئو محفوظ است.