پیش بینی هفتگی
کمي طاقت داشته باشيد...

هواشناسی

هواشناسی مستقل گیلان متوئو

پیش بینی هفتگی
پیش بینی هفتگی

هواشناسی گیلان متوئو (1394/11/20)

عرض سلام و احترام خدمت دوستان و همراهان همیشگی و دوست داشتنی گیلان متوئو با پیش بینی هوای کشور طی روز های آینده در خدمت شما خوبان هستیم.

 

"ماندگاری هوای سرد تا پایان هفته در نیمه ی شمالی"

     

 

دوستان عزیز همینطور که انتظار داشتیم کاهش دما و بارش های خوبی رو برای نیمه شمالی و غربی کشور داشتیم و خیلی از شهرها سفیدپوش شدن.برای استان های شمالی کشور هم بارش ها بسیار خوب بود و در بعضی مناطق مستعد که ذکر کرده بودیم بارش برف هم داشتیم هرچند این برف در شهرها بیشتر برفابه بود ولی در شهرهای جنوبی و نزدیک کوهپایه بارش ها قابل توجه بودند. در ادامه آمار بارش 48 ساعت گذشته رو ارائه میکنیم سپس میپردازیم به پیش بینی هوای روز های آینده.

"آمار بارش 48 ساعت گذشته سه استان شمالی کشور"

استان گیلان:

رشت کشاورزی: 88 م م  - لاهیجان: 80.4 م م - فرودگاه رشت: 78.6 م م - کیاشهر: 75.4 م م - بندر انزلی: 75.2 م م - رودسر: 54.9 م م - آستارا: 49.9 م م -ماسوله: 47.1 م م - تالش: 33.9 م م - دیلمان: 31.7 م م - منجیل: 19.1 م م - جیرنده: 17.4 م م 

استان مازندران:

قراخیل قائمشهر: 52.1 م م - رامسر: 49.7 م م - نوشهر: 47.5 م م - ساری: 44.5 م م - آمل: 43.1 م م - پل سفید: 41.4 م م - بابلسر: 39.1 م م - گلوگاه : 36.5 م م - دشت ساری فرودگاه: 35.7 م م - بدر امیرآباد: 33 م م - آلاشت: 30.4 م م - سیاه بیشه: 30.3 م م  - کجور: 19.9 م م - کیاسر: 11.1 م م - بلده: 9.2 م م 

استان گلستان:

علی آباد: 36.4 م م - گرگان -هاشم آباد: 35.5 م م - بندر گز: 32.4 م م - مینو دشت: 29.5 م م - کلاله: 27.31 م م - گرگان: 26.7 م م - بندر ترکمن: 20.9 م م - گنبد کاووس: 15.9 م م - مراوه تپه: 10.5 م م - اینچه برون: 3.8 م م 

البته بارش های استان گلستان و شرق مازندران همچنان ادامه دارد و دستخوش تغییر خواهند شد.

پیش بینی وضعیت جوی طی روز های آینده:

برای امروز فعالیت موج سرد رو در شرق سواحل و شمال شرق کشور خواهیم داشت و بتدریج اواخر وقت فردا موج بطور کامل از شمال شرق کشورمونو ترک میکنه. برای امروز در ارتفاعات استان گیلان و مازندران و گلستان کولاک  و بارش های پراکنده رو انتظار داریم. اما سرما تا آخر هفته میهمان کشورمونه و طی صبح یخبندان رو شاهد خواهیم بود که در مناطقی که پوشیده از برف هستند میتونه شدید باشه. بطور کلی طی سه روز آینده افزایش دمای قابل توجه نداریم فقط طی مدت روز با توجه به تابش خورشید افزایش دما داریم و طی بامداد و صبح بخاطر تابش زمینی افت محسوس دما اتفاق میوفته. برای روز پنج شنبه گذر امواج ضعیف تراز میانی جو از استان های شمالی رو داریم با توجه به رطوبتی که در منطقه وجود داره احتمال بارش های پراکنده در بعضی مناطق سواحل شمال بخصوص ارتفاعات وجود داره.موجی هم طی همین روز از جنوب غرب وارد کشور میشه و برای استان های نیمه ی جنوبی بارش های متناوبی رو در پی خواهد داشت.در ادامه مدل های دمایی رو قرار دادیم مشاهده فرمایید.

ماندگاری سرما طی دو روز آینده ، در ادامه آنومالی 18 ساعت آینده.

نشان دهنده ی ماندگاری سرما طی امروز و فردا و یخبندان برای بامداد فردا.

دوستان گرامی موجی مشکوک برای بازه ی ده روز آینده تو مدل ها رویت شده البته زوده از الان دربارش صحبت کنیم ولی اگه محقق شه شاید بهترین خاطره شمالی های نازنین از زمستان امسال رو رقم بزنه پس در ادامه گزارش های مارو دنبال کنید تا شما رو در جریان کم و کیف مدل های آتی قرار بدیم.

 

اینم یه صورت تقریبی از موج مورد نظر که در مدل ها جولان میده . ممنونم که با نگاه زیباتون مارو حمایت میکنید منتظر نظرات و انتقادات سازنده ی شما عزیزان هستیم . پاینده و سربلند باشید.

"یاعلی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , پیش بینی هوا , بارش باران , بارش برف , اخطاریه , اطلاعیه , باد شدید ,

برف و باران در کمین ایران
برف و باران در کمین ایران

هواشناسی گیلان متوئو (1394/11/17)

با عرض سلام و احترام خدمت دوستان و همراهان همیشگی گیلان متوئو در خدمت شما هستیم با پیش بینی آب و هوای کشور ،لطفا تا پایان با ما باشید.

 

"اطلاعیه رسمی شماره ( 7 )"

نقشه های هواشناسی نشان دهنده ی نفوذ امواج سرد و ناپایدار از امشب به باند غربی کشور میباشد که پیامد آن ابرناکی و شروع بارش های گسترده ی برف و باران از شمال غرب به کشور است ابتدا استان های آذربایجان غربی ، کردستان ، ایلام ، لرستان و بتدریج آذربایجان شرقی ، زنجان ، همدان ، قزوین ، مرکزی و بتدریج تهران و البرز شاهد بارش های خوب این سامانه خواهند بود.اما با توجه به نفوذ پرفشار سرد و عمیق از عرض های بالاتر به سواحل جنوبی دریای خزر بارش های این مناطق هم بتدریج از فردا و با نزدیک شدن به عصر و شب آغاز خواهد شد. سیستم پیش رو از قدرت بالایی برخوردار بوده و بارش ها در مناطق غربی و بخصوص شمالی از شدت بالایی برخودار است لذا برای روز های یکشنبه و دوشنبه بارش برف و باران برای استان های ذکر شده بهمراه وزش باد نسبتا شدید رو خواهیم داشت با نفوذ پرفشار سرد به کشور کاهش قابل ملاحظه ی دما بین 10 الی 15 درجه سلسیوس در نیمه شمالی و 5 الی 10 درجه سلسیوس  در غرب و مرکز کشور رو شاهد خواهیم بود.ناگفته نماند با توجه به این کاهش دما از اواخر روز یکشنبه غالبیت بارش ها در مناطق یاد شده به شکل برف خواهد بود در گذرگاه ها و گردنه های البرز و زاگرس نیز کولاک برف پیش بینی میکنیم. شدت سرمای یاد شده در استانهای ساحلی دریای خزر و استان اردبیل محسوس تر خواهد بود ضمن اینکه در شمال شرق کشور هم این کاهش دما طی روز های دوشنبه و سه شنبه رخ خواهد داد و بین 10 الی 15 درجه ی سلسیوس می باشد. شدت برف در استان های شمال غربی و شمال شرقی و همچنین ارتفاعات و مناطق سردسیر شمال به حدی است که موجبات مختل شدن آمد و شد وسایل نقلیه رو فراهم کند همچنین روز دوشنبه بارش شدید باران در استان های گیلان و مازندران در بعضی از مناطق این استان ها سبب آبگرفتگی و طغیان رودخانه های محلی خواهد شد  دریای خزر هم طی این مدت مواج و توفانی خواهد بود وبرای فعالیت های صید و صیادی و دریانوردی اصلا مناسب نمی باشد .از مسئولین محترم تقاضا داریم تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی را بعمل آورند.

 

"برف و باران در راه کشور"

 

 

نقشه های و مدل های دریافتی نشان دهنده نفوذ تدریجی امواج ناپایدار از عصر و شب به نوار غربی کشوره که ابتدا بارش های باران و برف در این خطه یعنی استان های آذربایجان غربی ، شرقی ، کردستان ، کرمانشاه ، ایلام و کمی با تاخیر در لرستان ، همدان ، مرکزی ، زنجان ، قزوین و اردبیل آغاز شده و برای اواسط فردا بتدریج گیلان ، مازندران و تهران و البرز رو هم در بر میگیره . البته شدت بارش ها برای روز یکشنبه در مناطق شمال غربی کشور و برای روز دوشنبه تا بامداد سه شنبه برای سواحل جنوبی دریای خزر پیش بینی میشه. نکته ی قابل ذکر گسترش و نفوذ زبانه های پرفشار قوی با مرکزیت 1040 هکتوپاسکال روی دریای خزره که همین مسئله سبب تشدید بارش ها در استان های گیلان و مازندران میشه ضمن اینکه کاهش قابل ملاحظه ی دما نیز در این مناطق اتفاق میوفته که طی این کاهش 10 الی 15 درجه ای دما بارش ها در مناطق سردسیر بصورت برف و در پایان روز دوشنبه و بامداد سه شنبه در بعضی شهرهای مستعد جلگه ای به شکل مخلوط  برف و باران یا برای ساعاتی برف هم میتونه باشه که البته بارش برف نمیتونه زیاد باشه . برای روز سه شنبه از صبح بتدریج کاهش ابر و پدیده رو از سمت غرب سواحل انتظار داریم اتفاق بیوفته و تا عصر و شب این موج در شرق سواحل و شمال شرق به فعالیتش ادامه میده . برای استان های خراسان شمالی و رضوی طی روز های سه شنبه الی چهارشنبه بارش متناوب برف پیش بینی میشه کاهش دما در شمال شرق کشور هم قابل توجه خواهد بود اواخر روز چهارشنبه شاهد خروج تدریجی موج از کشور خواهیم بود ولی هوای سرد و زمستانی تا آخر هفته میهمان ایران عزیز خواهد بود. تا یادم نرفته خبر خوب رو خدمت پایتخت نشینان اعلام کنم برای روز دوشنبه با توجه به کاهش دما و بارش های خوب مرکز در شهر تهران و بخصوص مناطق شمالی شهر بارش متناوب برف رو خواهیم داشت برای جنوب شهر بارش ها قدری ضعیفتر و بشکل برف و باران خواهد بود.

طی 2 روز گذشته افزایش چشمگیر دما رو در سواحل جنوبی دریای خزر داشتیم که دلیلش حاکمیت کم فشار بر روی دریای خزر و پرفشار در مرکز فلات ایران بوده اما این شرایط زیاد دوام نداره و از عصر و شب با تضعیف کم فشار جریانات شمالی تقویت میشن و بارش ها هم از فردا رفته رفته از غرب سواحل آغاز میشه. در ادامه نقشه ها و مدل های پیش یابی رو قرار میدم با ذکر پاره ای از توضیحات.

            

در شکل بالا تجمع بارش طی 90 ساعت آینده در کل کشور رو مشاهده می فرمایید.

  

 

شکل بالا تجمع برف در کشور طی 90 ساعت آینده رو نشون میده.

شکل بالا آنومالی دمایی 48 ساعت آینده کشور رو نشون میده ضمن اینکه نفوذ سرما رو مشاهده میکنید.

         

در شکل بالا سرعت وزش باد رو طی 45 ساعت آینده مشاهده میکنید. لازم به ذکره وزش باد طی نفوذ این موج طی روز دوشنبه در سواحل خزر قابل توجه می باشد.

ممنونم که با ما همراه بودید در ادامه اگه تغییر خاصی در نقشه ها اتفاق افتاد حتما طی خبر فوری اطلاع رسانی میکنیم. موفق و پیروز و سربلند باشید.

"یا علی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , پیش بینی هوا , بارش باران , بارش برف , اخطاریه , اطلاعیه , باد شدید ,

میهمانی برف و سرما در نیمه ی شمالی و غربی
میهمانی برف و سرما در نیمه ی شمالی و غربی

هواشناسی گیلان متوئو (1394/11/03)

با عرض سلام و احترام خدمت دوستان و همراهان عزیز وبسایت گیلان متوئو در خدمت شما هستم با پیش بینی وضعیت جوی کشور

 

"اطلاعیه ی شماره (5) "

 

نقشه های پیش یابی نشانگر نفوذ جریانات مرطوب و سرد شمالی به سمت شمال غرب و غرب کشور میباشد لذا شرایط برای بارش های سنگین برف و باران و کاهش چشمگیر دما طی روزهای آینده در این مناطق مهیاست. کاهش 5 الی 10 درجه ای دما در شمال غرب و 10 الی 15 درجه ای دما در استانهای اردبیل ، گیلان ،مازندران و گلستان رو شاهد خواهیم بود با توجه به کاهش دمای ذکر شده بارش ها در این مناطق بیشتر متمایل به برف هستند بارش های سنگین برف در راههای مواصلاتی استانهای شمال غربی و شمالی و با شدت کمتر مرکز کشور احتمال ایجاد اختلال در تردد و بسته شدن مسیل ها را فراهم میکنه و از هموطنان عزیز تقاضا داریم در صورت سفرهای غیر ضروری تا اطلاع ثانوی از تردد در مسیل های فوق اکیدا خودداری کنند.شرایط ناپایدار از امروز تا دوشنبه برای مناطق غربی و شمال غربی از شدت بالایی برخورداره و از روز دوشنبه لغایت چهارشنبه این وضعیت در استانهای ساحلی خزر و استان اردبیل با شدت و ضعف ادامه داره.

سرما و بارش نیمی از کشور رو فرا میگیرد

    

 

مدل های هواشناسی از امروز تا پایان هفته جوی ناپایدار بهمراه بارش های جوندار در اکثر مناطق غربی و شمالی کشور رو نشون میدن . از امروز بارشهای باران و برف از استانهای غربی و مرکز آغاز شده در آذربایجانها بارش برف هم مخابره شده همینطور در مناطق سردسیر غرب و مرکز و این شرایط ناپایدار به تناوب تا آخر هفته از غرب به شرق کشور ادامه داره و بارشهای به نسبت سنگینی بویژه در زاگرس مرکزی و غرب سواحل جنوبی دریای خزر رخ میده در ادامه تجمع بارش تا آخر هفته ی جاری رو قرار میدیم.

                        

 

مجموع بارش تا روز چهارشنبه در کشور رو ملاحظه فرمودید در ادامه تجمع بارش برف رو هم حتما مشاهده کنید جالبه.

                             

بارش برف در امتداد البرز و زاگرس به خوبی قابل مشاهده است دلیلشم تغذیه رطوبتی خوب این موجه که از رطوبت سودانی و پرفشار بسیار سرد مهاجر اروپایی تامین میشه.

آغاز اولین بارش های ناب زمستانه در خطه ی زیبای شمال

عده ی زیادی از شما دوستان که در خطه ی سر سبز شمال زندگی میکنید از ما درباره بارش برف تو این روزا سوال میکنید و طبق قولی که داده بودم امروز به این مسئله میپردازم. باید با یک نقشه ی دمایی مطلب رو آغاز کنم شاید خیلی از شما عزیزان دیگه نیازی به تحلیل های بعدش نداشته باشید.

                           

من به این مدل دمایی ای سی ام که مدلی اروپایی و در کوتاه مدت دقیقه بسنده میکنم. دما در لایه ی 850 هکتوپاسکال رو مشاهده میکنید با رنگها تفکیک شده و میتونید ببینید چه کاهش دمای خوبی رخ میده و واسه بارش برف مخصوصا تو سواحل و جلگه دمای لایه های مختلف بسیار سرنوشت سازه . تا اینجا مدل ها رو گذاشتیم ولی بریم سر پیش بینی روز به روز . از امروز شنبه بارش های پراکنده در شمال آغاز میشه و هرچه به شب نزدیک میشیم شکل بهتری به خودش میگیره ، یکشنبه هم بارندگی متناوب و کاهش تدریجی دما رو داریم ولی از دوشنبه سرمایی که صحبتشو کردیم از شمال وارد عمل میشه و از بعدظهر دوشنبه دمای هوا بشدت از غرب سواحل شروع به کاهش میکنه و خیلی طول نمیکشه که تا سر شب کل سواحل با کاهش دما مواجه میشن . روز سه شنبه هم باز کاهش دما داریم با توجه به الگوهای امروز باز تاکید میکنم امروز، از سه شنبه لغایت چهارشنبه بارش در مناطق مستعد گیلان و تا حدی مازندران بیشتر بشکل برف ظاهر میشه یعنی شهرهایی مثل رشت ،لاهیجان ،آستارا و شهرهای جنوبی تر شرایطشون برای بارش برف طی عصر سه شنبه و چهارشنبه فراهمه و در بقیه مناطق هم طبق نقشه های امروز برف و باران رو خواهیم داشت به نظر در بدترین حالت شهرهای مستعد مخصوصا در گیلان برف رو تا حد سفید شدن مقطعی دارن.ولی احتمال تغییرات باز وجود داره و شاید شرایط بهتر شه و ما در شهرهای غیر مستعد هم برف رو برای ساعاتی هم شده داشته باشیم. ولی فعلا برف بصورت برف آبه یا سفید شدن برای شهرهای مستعد  انتظار میره داشته باشیم.

                                 

سر آخر آنومالی دمایی رو واستون گذاشتم که نشون دهنده دمای هوا طی 108 ساعت آینده نسبت به بلند مدتشه که نشون دهنده نفوذ یه ناهنجاری سرمایی به کشوره. باز در روزهای آینده در صورت تغییرات مهم در نقشه ها آخرین خبرهارو به اطلاعتون میرسونیم با سپاس از اینکه با ما همراه هستید. با آرزوی روزهای برفی برای شهرهای مختلف کشور مخصوصا شمال شما رو به خدای بزرگ میسپارم.

"یا علی مدد"

 

برچسب ها : هواشناسی گیلان , پیش بینی هوا , بارش باران , بارش برف , اخطاریه , اطلاعیه , باد شدید ,

تعداد صفحات : 14

صفحه قبل 1 ... 9 10 11 12 13 ... 14 صفحه بعد
 • پيشنهادي
 • پربازديد
 • جديد
 • نظرات
محمد از انزلی

- سلام خسته نباشی میلاد
پستت خوب بود متعادل و مفید

انشاالله سال آینده سالی سرشار از برکت باشه برای کشور .. به خصوص برای گیلان و مازندران ....

و برای اون یه عده از افراد کج فهم که تو فضای مجازی ( تلگرام ) با شمال کشور زیاد حسودی میکنن این روزا؛ و میخوان بارش هاشو کم نشون بدن و حتی آرزوی کم باریدن شمال رو دارن !( نمونه ش یه مردک به اسم خشکسالی دهه 80 که شاید بعضی از دوستان تو فضای مجازی اسمشو شنیده باشن ..) و همچنین باقی کسایی که از مناطق مختلف کشور ( به ویژه جنوب و غرب کشور ) که تو فضای مجازی یا همون گروه های تلگرامی همین تفکرات حسودانه رو دارن و با روانی بازی هاشون مشغولن نیز آرزو می کنم که از این حسد که مثل زندان روح می مونه ویک نوع بیماری هست بیرون بیا ن و منطقی باشن : ))) :
پاسخ:سلام محمد جان. ممنون از لطفت. امیدوارم همه ی ما بدون غرض پیش بینی کنیم و هدفمون اطلاع رسانی باشه نه تبلیغات و جذب کاذب مخاطب . انشاالله آینده ماهیت افراد سودجو رو برملا میکنه و مردم با درک و هوش بالایی که دارند اطلاعات و منابع درست رو نرجیح میدن.

تاريخ : 1395/12/13

برف

- سلام من ساکن انزلی هستم اینجا به نظر شما تا آخر ماه بهمن امکان بارش برف وجود داره؟؟؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله صددرصد موج آخر هفته شما برفی میشید.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام مرسی از زحماتتون
ما کنار ساحلی ها معمولا دیرتر برف رو میبینیم
اول باد شدید داریم حالا یا شمال به جنوب. یا اینکه جهتش شمال شرقی به جنوب غربی یا شمال غرب به جنوب شرقی
حالا بادی که برای ما اکثرا برف میاره جهتش جنوب غربی به شمال شرقیه
دو تا سوال دارم. اول اینکه ایا سرمای سیستم به حدی هستش که با وزش هر جهتی ما برف ببینیم؟
برف ما از چه زمانی شروع میشه؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله سرما به حدی هست که باد از بدترین سمتم باشه بباره و به نظرم برف شما از بامداد جمعه استارت بخوره. انشاالله.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام خسته نباشید داداش
موج برفی اخر هفته انشالله برا خط ساحلی حومه استانه اشرفیه برف داره؟
پاسخ:سلام مسعود جان. بین 10 الی 25 سانت میتونه برف بباره برای شما انشاالله.

تاريخ : 1395/11/26

مجتبي

- سلام.بسيار زيبا بود پستتون.اين بهمن ماه مثله اذر داره رويايي ميشه.تا اينجا واقعا عالي.من خودم طي سالهاي اخير چنين بهمن ماهي يادم نيس.موجها نوبت واستادن واردشن.اميدوارم روند تقويت سرمايي براي اخر هفته همچنان ادامه داشته باشه.بارشها هم بهتر ظاهرشن.به اميد روزهاي رويايي زيبا.اميدوارم اسفندماهم بهتر از انتظار ظاهرشه.با سپاس ازشما دوست عزيز گرماي
پاسخ:سلام مجتبی جان. درود بر شما ممنون از لطفتون. بله واقعا پرچالش بوده بهمن ماه فقط امیدوارم خط ساحلی هم مثل مستعد ها یه برف خوب ببینند و با توجه به دمای مناسب آب دریا و سردی زمین هر موجی تا نیمه ی اسفند بخواد نفوذ کنه میتونه برف و بارون یا برف داشته باشه .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/25

محمد

- سلام میلادجان خوبی برادر,اقابه مابگو برای اخرهفته اگه الگوهاتثبیت بشن انشالله برای مناطق ماهم برف داره,سری قبل گفته بودی مناطق مابرف داره ولی سبک اما فقط برای ساعاتی برف وباران اومده بود,باتشکر
پاسخ:سلام محمد جان. درود به شما. من حضور ذهن ندارم ولی اگه مازندران تشریف دارید برای غرب مازندران و مرکزش شرایط برای بارش برفابه یا برف سبک فراهمه چون سرمای کافی در منطقه وجود داره اما برف بیشتر در مناطق مستعد این استان به چشم خواهد آمد و در شرق مازندران شرایط بواسطه ی بارش ضعیف تر فراهم نیست.

تاريخ : 1395/11/24

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
داداش موج اخر هفته برا خط ساحل گیلان هم برف داره
میدونم خیلی مونده.منظورم با توجه به الگوهای فعلیه
پاسخ:سلام مسعود جان درود به شما دوست خوبم. ماهیت این موج در حال روشن شدنه اما آنچه که تا اینجای کار پیداست موج برای مناطق ساحلی گیلان فعلا برف زیادی در پی نداره و در خوشبینانه ترین حالت 5 الی 10 سانت با توجه به مدل های امروز روی زمین بشینه و در بدترین حالت برفابه خواهید داشت.

تاريخ : 1395/11/24

ایمان

- سلام و خسته نباشید خدمت شما خیلی خرسندم از اینکه با وب شما آشنا شدم استفاده فراوان بردم از پیش بینی شما فقط یه نکته بگم برخلاف نظر شما انزلی پیک بارش نبود لاهیجان بالاترین بارش ثبت کرد کشاورزی رشت هم بیشترین تجمع برف بهرحال تصمیم گرفتم از پیش بینی شما برای روزهای آینده بیشتر استفاده ببرم چون به نظرم بهتر و کم نقض است موف باشید
پاسخ:سلام دوست عزیز شما لطف دارید.البته شما اشتباه متوجه شدید انزلی پیک بارش شد حالا نه اینکه برف باشه برف و بارون یعنی مجموع کل بارشش تو استان اول بود از ساعت 9:30 دقیقه ی اول بهمن تا ساعت 9:30 دقیقه ی پانزدهم بهمن ماه بارش ها به این ترتیب بوده. 1. بندر انزلی 152 میلی متر 2. لاهیجان 134 میلیمتر 3. فرودگاه رشت 112.8 میلیمتر. ما اطلاعات روزانه ی آماری رو در کانال قرار میدیم لطفا اون هم چک کنید قطعا خوشتون میاد .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/17

BIJAN

- درود میلادجان..خواستمبپرسم چرا بااینکه دما در انزلی خوب پایین اومد ولی مقدار بارشش برفش کم بود؟
پاسخ:سلام بیژن جان درود بر شما. در جواب شما باید عرض کنم انزلی دو تا مشکل بزرگ داشت که به همدیگه مربوط بودن یکی مشکل بالا بودن دما یکی هم سمت و سوی جهت وزش باد حالا شدت باد که باعث شد حجم بارش ها روی مرکز اتفاق بیوفته رو کار نداریم یه مثال ساده میزنم اگه دمای شهری زیر صفر باشه و اون شهر پیک بارش موج باشه امکان داره با بارش بالای 60 میلیمتر زیر ده سانت برف بیاد؟؟؟!!! خوب مسلمه یه جای کار میلنگه که عامل اصلی به نظر من دما بود که دما هم مرتبط با باد بود چون اگه باد غربی حین موج داشت انزلی دما پایینتر میومد و قطعا برف بیشتری روی زمین می نشست و اگه باد انزلی و ساحل غربی استان غربی بود امکان نداشت مرکز استان همچین برف سنگینی به خودش ببینه شما مشاهده کردید هرچه به سمت جنوب و جنوب شرق استان موج حرکت کرد در اثر انباشته شدن رطوبت و توده ی برف ، شدت بیشتری در تجمعی بارش برف داشتیم که همه ی این مراحل بصورت زنجیر وار با باد شدید شمالی در ارتباط بود. مثل برف سال 83 که انزلی همین شرایط رو تقریبا قدری قویتر داشت.

تاريخ : 1395/11/16

مجتبي

-

سلام برشما دوست عزيز وگرامي.موج بسيار عالي درخشيد.تو اين مدت کوتاه بارش سنگيني تو رشت رخداد.ولي براي انزلي وغرب گيلان زياد خوب ندرخشيد.واقعا دي ماه همه رو مايوس کرده بود.ولي بهمن عالي تا اينجا.گفته شده که تا اخر بهمن شايد دوباره اتفاقي بيوفته.اگه بيوفته که اين زمستون سنگ تموم ميذاره.به اميد روزهاي رويايي ديگه.با سپاس ازشما دوست عزيز
پاسخ:سلام مجتبی جان. بله در اکثر مناطق برف داشتیم اما غرب گیلان و مناطق ساحلی کمتر از انتظار بارید انشاالله تا پایان زمستان برف و باران بیشتری در ایران داشته باشیم تا جبران کم بارشی دی ماه شده باشه . اما درباره ی ادامه ی زمستان خیلی ها برف اخیر رو پایان راه زمستان میدونن اما توجه کنید بعد برف آذر خیلی از دوستان به زمستان خوشبین نبودند البته تا حدی حق داشتند چراکه اکثرا پاییز پربارش و برفی زمستان جالبی در پیش نداشته البته طبق رویداد سالیان گذشته اما این هفته شاهد بودیم کسی نمیتونه منکر تغییرات در بلند مدت باشه و سرما اگه بخواد بیاد خرمشهر و بوشهر رو هم میتونه برای حداقل ساعاتی برفی کنه چه برسه به سواحل جنوبی دریای خزر. این هفته آسمان ایران آفتابی و طی شب ها سرد و در مناطقی که بارش برف داشتند یخبندان خواهد بود تا ببینیم موج بعدی آیا توان مقابله با بلاکینگ بعد برف رو خواهد داشت یا نه.ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/15

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
خدارو شکر پس برف خوبی میادش
پاسخ:سلام مسعود جان بله به امید خدا همینطوره.

تاريخ : 1395/11/12

فراز

- عرض سلام و خسته نباشید خدمت حضرتعالی، ضمن تشکرازبابت اطلاع رسانی شمادرموجهای برفی قبلی بااینکه بارها پیش بینی میشدمقداربارش برف درسطح استان اوجش دررشت باشدامابه کرات دیده شداین اتفاق چه ازنظرزمان شروع بارش وچه ازنظرمقداربارش برعکس بوده و شهرهای اطراف که درویش آگهی هابارش کمترپیش بینی شده بود با بارش بسیار خوبی روبروبودند،علیهذاباتوجه به اتفاقات و تجربیات گذشته خواهشمند است راهنمایی بفرمایید درموج پیش روایابازهم سهم کمترمربوط به شهررشت میباشد؟؟پیش بینی شماازمقداربارش برف درشهررشت تاچقدرمیباشد؟؟ونیز بازهم احتمال تضعیف ویاعامیانه پریدن موج ویابه العکس قدرتمندتروطول عمرموج میباشدیانه؟
سپاس ارضی و راهنمایی شما
پاسخ:سلام دوست عزیز ممنون از سوال به جای شما. با توجه به تاکید مدل های بارشی و دمایی و برآیند کلی آن ها به نظر میرسه راه فراری برای موج باقی نمیمونه و موج باید بارش های خوب برف رو در استان در پی داشته باشه اما شدت بارش ها بطور کلی در مرکز گیلانه و گستردگی موج به قدری هست که جابجایی بارش ناگزیره و کسی دقیقا نمیتونه بگه کجا پیک بارش برفه یعنی کدوم شهر . شاید رشت مخصوصا جنوبش شاید لاهیجان شاید فومن و شایدم یهو انزلی اما رشت و لاهیجان و شهرهای اطراف این دوشهر کانون شدت برف خواهند بود بطور کلی هم انزلی رکورد دار بارش استانه.موج هم دیگه تثبیت شده است و خواهد آمد انشاالله.

تاريخ : 1395/11/12

omid

- سلام اقا میلاد خسته نباشی.من لاهیجانیم ایا ممکن این برف مثه83 خطرناک باشه.؟
پاسخ:سلام امید جان. مثل 83 نه اما برف سنگین تری از 83 میتونه باشه چون وسعت بیشتری از گیلان رو در بر میگیره ولی 83 فقط مناطق محدودی برف داشتن. درسته متراژ برف به اندازه ی اون سال نیست اما پراکندگی بارش عالیه.

تاريخ : 1395/11/12

مجتبي

- سلام برشمادوست عزيز.ممنون از پست زيباتون.خداروشکر اتفاقاي خوب بلاخره دارن ميوفتن.اميدوارم روزهاي زيبايي داشته باشيم.فقط سوالم از شما اينه که شما پيک بارشاروانزلي ميدونيد تواين موج!ولي بيشتر دوستان هواشناس معتقدن که مرکز پيک بارشه!مثلا رشت واطرافش.البته انزلي هم حتما بارشاش سنگين خواد بود.به هرحال مهم اومدن موج بود.که داره مياد.طلسم بلاخره شکسته ميشه.با سپاس ازشما دوست عزيز وگرامي
پاسخ:سلام مجتبی جان. ما همچنان پیک بارش رو انزلی میدونیم دوستان دیگه هم همین رو گفتند اما پیک بارش برف مرکز گیلانه . منظور بنده مجموع کل بارش برف و بارانه که انزلی قطعا پیکه. خدارو شکر که بالاخره روزهای خوبی که قولش رو میدادیم رسید و به همه یاد آور شد زمستان هر وقت اراده کنه میتونه طوفان به پا کنه و بالاخره انرژی جو تو ایران آزاد شد دقیقا یک ماه بلاک بارشی همه رو خسته کرده بود اما از امروز به بعد شرایط خیلی بهتر میشه حاقل برای بارش. ممنون از شما دوست گرامی.

تاريخ : 1395/11/12

محمد

- سلام میلادجان ممنون ازپیشبینی خوبتون,به نظرت روزپنجشنبه وجمعه برای شرق مازندران شهرمانکا هم بارش برف داریم,اگه داریم بارش چجوریه,باتشکر
پاسخ:سلام آقا محمد درود بر شما. برف مازندران بخصوص شرق استان سبک خواهد بود و در خوشبینانه ترین حالت شاید تا 5 سانت اما در مناطق غربی استان ارتفاع برف میتونه تا 30 سانت در بعضی نقاط برسه و هرچه از غرب به شرق سواحل میریم از شدت بارش ها کاسته میشه اما خدارو شکر شما برف رو میبینید انشاالله که روی زمین هم بشینه.

تاريخ : 1395/11/12

BIJAN

- درود میلادجان..سپاس از پست فوریت...بنظرت میزان بارش برف از لحاظ ارتفاع در گیلان چقدر خواهد بود..میدونم سخته ولی در حد حدس و گمان..
پاسخ:سلام بیژن جان عزیز. لطف دارید شما به بنده همیشه. خدمت با سعادت شما عرض کنم برف در مناطق مرکزی ، جنوبی و تا حدی شرقی استان بین 20 الی 60 سانت و در مناطق غربی بین 15 الی 40 سانت بین شهرهای مختلف میتونه رخ بده که اوج بارش برف در جنوب رشت ، سنگر ، فومن ، کوچصفهان و تا حدی لاهیجان میتونه اتفاق بیوفته اما شدت حین بارش برف به طور حتم ازآن انزلی خواهد بود .

تاريخ : 1395/11/12

Farshid

- سلام آقا میلاد درسته که میگن رشت بیشترین بارش برف رو خواهد داشت ؟ من اما فکر میکنم بندر انزلی با توجه به اقلیمش اگه سرما همراهی کنه میتونه یرف خوبی داشته باشه
پاسخ:سلام فرشید جان. بله رشت و بطور کلی مرکز گیلان بارش شدید برف خواهند داشت اما برف انزلی هم شدیده چون انزلی پیک بارش استانه هرچه زودتر برفی شه برفش سنگین تره.

تاريخ : 1395/11/12

وحید

- سلام و خسته نباشید.
املش هم برف داره آخر هفته؟حداقل چند سانت؟
پاسخ:سلام دوست عزیز. بله املش هم بشدت برفی میشه پیش بینی ما بالای 15 سانته انشاالله.

تاريخ : 1395/11/11

Farshid

- سلام آقا میلاد گل میخواستم بدونم امروز دوشنبست الگوها همچنان خوب هستند یا که خیر ضعیف شدند؟ ممنون که هستید .
پاسخ:سلام فرشید جان. الگوها خدارو شکر برف رو تثبیت کردن به امید روزهای خوب در انتهای هفته.

تاريخ : 1395/11/11

مسعود

- سلام برا خط ساحلی گیلان برف داریم؟ اگه بیاد چندسانت؟
پاسخ:سلام مسعود جان بین 15 الی 40 سانت از ساحل آستارا تا چابکسر به تناوب میتونه سانت احتمالی برف باشه که اوجش مربوط به انزلی میشه تو ساحلی ها.

تاريخ : 1395/11/11

درباره سايت

به مدرن ترین وبسایت هواشناسی ایران خوش آمدید از هم اکنون با ما همراه باشید و با نظرات خودتان با ما در ارتباط باشید

آمار سايت

 • کل مطالب : 88
 • کل نظرات : 403
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 60
 • بازديد امروز :888
 • بارديد ديروز : 1543
 • گوگل امروز : 89
 • گوگل ديروز : 154
 • بازديد هفته : 4928
 • بازديد ماه : 40156
 • بازديد سال : 68919
 • بازديد کلي : 68919
 • آرشيو

  نويسندگان

  لينک دوستان

  جستجو


  عضويت سريع

  نام کاربری
  رمز عبور
  تکرار رمز
  ایمیل
  کد تصویری
  W3C Standard Website. Valid HTML5 / CSS3 - v1.1
  Copyright © All Rights Reserved for guilanweather
  Design & Develope : saye design

  طراحي: سایه دیزاین تمامي حقوق قالب و مطالب براي گیلان متوئو محفوظ است.