پیش بینی هفتگی

پیش بینی هفتگی

نويسنده: میلاد عزیزی شنبه 30 آبان 1394 ساعت 12:36 نظر
پیش بینی هفتگی

هواشناسی گیلان متوئو (1394/08/30)

با عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان و همراهان عزیز و آرزوی هفته ای پر خیر و برکت برای شما ،با پیش بینی هفتگی در خدمتتون هستیم.

"جنوب در انتظار روزهای ناب بارش"

 با توجه به بررسی نقشه های پیش یابی طی روزهای میانی هفته ی جاری بارشهای نسبتا خوبی رو واسه نواحی جنوبی کشور انتظار داریم . به نظر میرسه اوج این بارشها در مرکز خلیج فارس متمرکز میشه. موج مورد نظر از اواخر روز دوشنبه از سمت شمال عربستان و جنوب عراق به سواحل خلیج فارس یورش میاره که پیامد اون وزش باد نسبتا شدید ،توفانی شدن دریا و بارش های رگباری و شدید باران میتونه باشه.

بنابر این برای اواخر روز دوشنبه و بهتر بگیم بامداد چهارشنبه نفوذ ابرهای باران زا رو از شمال خلیج فارس داریم که در جنوب استان خوزستان،بوشهر ،هرمزگان طی این روز و چهارشنبه رگبار ،رعدو برق و وزش باد، گاهی شدید رو شاهد خواهیم بود.این سیستم از چهار شنبه بتدریج به مرکز و شرق خلیج فارس حرکت میکنه و در جنوب استان فارس،کرمان ویزد هم بارشهایی رو بدنبال داره.

پنج شنبه در سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان رضوی بارشهایی به تناوب رخ میده .حرکت این موج به سمت شمال شرق کشوره و به داخل و مرکز نفوذ نمیکنه.در ادامه میزان بارش در 162 ساعت آینده یعنی تا روز جمعه که سیستم از کشور خارج میشه رو تو نمودار پایین قرار دادم.

                                   

 

جالبه که حجم زیادی از بارشها تو مرکز خلیج فارس به دریا میریزه.بارش در استان هرمزگان و جنوب سیستان جوندارتر از جاهای دیگست.در ضمن جزایر ایرانیه خلیج فارس بارشهای خوبی دشت میکنن.طی این چند روز فعالیت موج، دریا برای فعالیتهای دریانوردی و صیادی اصلا مناسب نیست.

"هوای استان گیلان"

هرچقدر هوای شمال و غرب ایران طی این دو ماه برفی و بارانی بود طی ده روز آینده آروم و بی حاشیه است. جوی آرام ،هوایی آفتابی و شبه بهاری طی ده روز آینده در شمال استقرار پیدا میکنه که به تناوب با گذر امواج کم فشار افزایش دما هم رخ میده .کم فشاری که الان مرکزش رو شمال اروپاست زبانه هاش طی روزهای آینده تا مرکز دریای خزر کشیده میشه ،یک نمونه اش آخر همین هفته باعث افزایش دما و در بعضی نقاط وزش باد گرم بویژه در ارتفاعات میشه.هفته آینده از دوشنبه شب جریانات شمالی میشن و بارشهای پراکنده طی روز سه شنبه و چهارشنبه بهمراه کاهش دما رخ میده ولی بلافاصله از اواخر چهارشنبه سلول کم فشار قدرتمندی به دریای خزر نزدیک میشه و پنج شنبه و جمعه هفته ی آینده سبب وزش باد گرم نسبتا شدید در سواحل جنوبی دریای خزر میشه. به نظر میرسه این کم فشار با مرکزیت فشار 993 تا مرکز دریای خزر هم کشیده بشه که با توجه به فشار هوا در نواحی مرکزی که در حدود 1020 هم میتونه برسه ،طبق این روند اگه نقشه ها تغییر خاصی نکنن بادهای شدیدی در منطقه ی ما اتفاق میفته.

                                                             

میدونم خیلی از دوستان از هوای آروم تو پاییز خیلی خوشحال نمیشن ولی نباید ناراحت بود چون به قول قدیمیا چله بزرگه در راهه و شاید این آرامش قبل توفان باشه،همین الان که دارم باهاتون صحبت میکنم خیلی از نقشه ها نشون دهنده ی خبرای خوبی واسه نیمه دوم آذر ماه و دی ماهه. الان خیلی زوده در بارش صحبت کنم فعلا همه از این هوای مطبوع پاییزی لذت میبریم و به آینده با دید مثبت نگاه میکنیم چرا اینکه هنوز در ابتدای راه هستیم .انشالله در همین وبسایت خبرهای خوبی رو خدمتتون اعلام میکنم باید بدونیم که النینو(ناهنجاری) تا آخر آذر به اوج خودش میرسه، بنابراین توقع هر پدیده ی جوی غیر متعارفی مثل زمستون پر برف و سرد یا بالعکس انتظار بجاییه.

با گیلان متوئو اگه همراه باشید طی گزارشهایی که ماه آینده آماده میکنم حتما شمارو از سرنوشت زمستان امسال با خبر میکنم بازم باید تاکید کنم نقشه ها تغییر تحولات خیلی خوبی رو به نفع ما نشون میدن و به نظر خودم شرایط داره به سمت یه سرما و برف خوب تو شمال پیش میره .سرمای خوبی اواخر آذر رو سر کشورمونه ،ولی فعلا زوده واسه اظهار نظر ما فقط امیدواریم که پابرجا باشه و تغییر بدی نکنه .

ممنونم که با ما همراه هستید با نظرات خودتون مارو در بهبود عملکرد سایت یاری کنید.

"یا علی مدد"

آخر هفته ی پر خیر و برکت

نويسنده: میلاد عزیزی دو شنبه 25 آبان 1394 ساعت 13:24 نظر
آخر هفته ی پر خیر و برکت

هواشناسی گیلان متوئو (1394/08/25)

"عرض ادب و احترام خدمت عزیزان هم وطن و مخاطبان گیلان متوئو"

در خدمت شما هستیم با بررسی و پیش بینی هوای آخر هفته ی کشور.

"آخر هفته پر خیر و برکت در ایران"

نقشه های پیش یابی نشان دهنده ی نفوذ موجی قدرتمند به نوار غربی و شمال غربیه کشوره، که پیش بینی میشه از امروز دوشنبه بتدریج بارشها از غرب کشور آغاز بشه اوج بارشهای این موج در استانهای آذربایجان غربی ،شرقی ،کردستان،کرمانشاه ،ایلام ،لرستان ،زنجان،گیلان،اردبیل،غرب مازندران ،و دامنه های جنوبی البرز میباشد.با نفوذ هوای سرد از اواخر روز سه شنبه چربش بارشها بشکل برف خواهد بود بویژه در گردنه ها و نقاط سردسیر این استانها.

                                            

 

بارشها طی روز سه شنبه و چهارشنبه در کشور چشمگیره و بتدریج از پنج شنبه از سمت غرب کاهش ابر و پدیده رو انتظار داریم.با خبر باشید که طی فعالیت این سامانه کاهش محسوس دما در مناطق تحت فعالیت موج رخ میده که در استانهای شمال غربی با توجه به مستعد بودن شرایط بارش برف رو هم شاهد خواهیم بود نقشه های پیش یابی هم روزهای بارشیه خوبی رو واسه کشور نشون میدن پس فقط نمودار بارشی ایران عزیز رو از امروز تا پنج شنبه تو نمودار پایین مشاهده کنید و لذت ببرید.

دوستان طی این چند روز حداقل نصف ایران سیراب میشه انشالله؛ این روند طی ماه آینده طبق الگوهای فعلی تشدید میشه.

کاهش دمای این سامانه هم در نمودار زیر قابل مشاهده است.امروز قدری افزایش دما داریم ولی بتدریج از بامداد، نفوذ پرفشار به افت محسوس دما منجر میشه.

                                                

 

؛این نمودار کاهش دما طی بامداد پنج شنبه با خروج تدریجی موج رو نشون میده که تو شمال غرب رنگهای آبی و آبی تیره اوج سرما رو نشون میده؛

و اما پیش بینی هوای استان گیلان:

امروز نفوذ سیستم کم فشاری با محوریت فشار 1008 روی مرکز دریای خزر رو داریم که در بعضی مناطق سواحل جنوبی دریای خزر با افزایش دما و وزش باد گرم همراه میشه البته بیشتر در ارتفاعات و مناطق مستعد مثل استان اردبیل.در جلگه عمدتا در شهرهای شمالی هوایی قسمتی ابری و مه آلود با احتمال بارشهای پراکنده رو داریم.و احتمال وزش باد گرم واسه جلگه طی عصر تا بامداد سه شنبه با افت فشار وجود داره.

                              

نمودار وزش باد طی ساعات آینده رو مشاهده میکنید (24 ساعت آینده)

اما این آخر کار این موج نیست چراکه از سه شنبه شب و بهتر بگم بامداد چهارشنبه باید منتظر نفوذ پرفشار نسبتا قوی از شمال غرب به کشور باشیم که این امر سبب میشه بارشها طی روز چهارشنبه در استان گیلان و غرب مازندران از شدت بالایی برخوردار باشن و از شکل رگباری طی روز سه شنبه خارج و تشدید میشن و با توجه به کاهش 4 الی 8 درجه سلسیوس دمای هوا ، اخر هفته ی سرد در شمال رقم میخوره. در ضمن ارتفاعات و مناطق سردسیر گیلان و مازندران و اردبیل برفی میشن بارشهای برف خوبی در ارتفاعات گیلان و اردبیل به چشم میخوره.

                                                   

؛نمودار بارش برف گفته های بنده رو تایید میکنه و مبینید که ارتفاعات غربی گیلان بارش برفش عالیه؛

باید خدمت دوستان عزیز عرض کنم از پنج شنبه بارشها در شمال رفته رفته ضعیف و محو میشه ولی از روز شنبه باید منتظر موجی جدید و دامنه کوتاه شمالی باشیم که انشاالله در مورد چگونگی فعالیت این موج روزهای آینده بیشتر صحبت میکنیم.

با سپاس فراوان که با وبسایت گیلان متوئو همراه هستید به امید تکرار مداوم این روزهای خوب، شمارو به خدا میسپارم.

"با علی مدد"

پیش بینی هفتگی هوای ایران

نويسنده: میلاد عزیزی شنبه 23 آبان 1394 ساعت 17:31 نظر
پیش بینی هفتگی هوای ایران

هواشناسی گیلان متوئو (1394/08/23)

"سلام عرض میکنیم خدمت تمامی همراهان و خوبان گرامی در جای جای وطن"

در خدمت شما هستم با پیش بینی هفتگی کشور عزیزمون و به تفصیل سواحل شمالی کشور

در ابتدا باید توضیح مختصری درباره سامانه ی امروز عرض کنم.همونطور که انتظارشو داشتیم از بامداد امروز شنبه وزش تند باد شدید و بدنبالش بارش باران در استان گیلان و با ساعاتی تاخیر و شدت بیشتر در مازندران و گلستان رخ داد که باعث خساراتی هم شد متاسفانه 2نفر از هموطنان عزیز در شهرستان آمل بر اثر سقوط درخت بر روی وسیله نقلیه شان جان خود را از دست دادند.

امیدورایم هموطنان هشدارهای هواشناسی و رسانه ها رو جدی تر بگیرند که دیگه شاهد چنین رخدادهای ناگواری نباشیم.

وزش باد در استانهای شمالی رکورد هم از خودش بجا گذاشت که پاییز امسال رو هرچه بیشتر در تاریخ برجسته میکنه البته دلیل علمیش تغییر ناگهانی توده هوا و عبور تنه به تنه ی کم فشار و بدنبالش پرفشار بود که تونست در لحظاتی بادهایی با بیش از نود کیلومتر بر ساعت خلق کنه.

                                                    

سرعت وزش باد بترتیب در گیلان از انزلی 90 وآستارا 70 کیلومتر بر ساعت و در رشت 50 کیلومتر بر ساعت ثبت شد. در استان مازندران رامسر 90 /آمل 86/قائمشهر 76 وساری 60 کیلومتر بر ساعت لحظاتی وزش باد داشتند که منجر به خساراتی هم شد.از لحاظ بارشی هم رکوردداران بارش در گیلان بترتیب: (رودسر:74 م م /لاهیجان:34 م م/ رشت فرودگاه:16 م م / دیلمان:9.5 م م

/ رشت کشاورزی:7.8 م م /انزلی: 6.5 م م / کیاشهر: 4 م م / ماسوله: 2.8 م م / جیرنده: 2.6 / تالش: 1.4 م م / منجیل: 1 م م / آستارا: 0/1 م م )  بودند.

و مازندران :رامسر: 12.5 م م / نوشهر : 29 م م و بابلسر 9.1 م م بیشترین آمار بارشی این سامانه رو به خوشون اختصاص دادن.

این موج با سرعت بالایی که داره امشب کشورو از شمال شرق ترک میکنه تا با دو روز آرامش جو به استقبال سیستم تازه نفس جوندارتری بریم.همینطور که گفتم قراره بازهم بارشهای خوبی رو در کشور شاهد باشیم و اگر الگوها طی این دو روز تغییری نکنن روزهای طلایی بارشها در انتظار غرب ،شمال غرب و غرب سواحل شمالی کشوره در ابتدا این موج چون با کم فشار مدیترانه ای همراهی میشه سوی جریاناتش جنوبیه و اغلب بارشها بشکل بارونه ولی رفته رفته با رسیدن پرفشار دوست داشتنیه همیشگی، هسته ی سرد موج نمایان میشه ما انتظار داریم سه شنبه و چهار شنبه اوج فعالیت این سیستم تازه نفس باشه.

                                      

این نمودار بارشی مربوط میشه به بازه ی زمانیه دوشنبه شب الی پنج شب که شدت بارشها روی نقشه، روح دل انگیز این سامانه رو نمایان میکنه.

 

"و بالاخره پیش بینی هوای استان گیلان"

از یکشنبه تا دوشنبه با ضعیف شدن فشار در سطح میانی جو و عبور کم فشار بسته ای بر فراز دریای خزر و نزدیک شدن پرفشار به فلات مرکزی ایران همه چیز برای وزش باد های جنوبی و گرم در مناطق مستعد سواحل جنوبی دریای خزر و استان اردبیل فراهم میشه لذا از هموطنان عزیز تقاضا داریم حتی الامکان از روشن کردن آتش در مراتع جنگلی خودداری کنند.احتمال داره طی این مدت در جلگه هم باد گرم لحظاتی وزیدن بگیره که این وضعیت تا دوشنبه ادامه داره.

بارش باران از اواخر روز دوشنبه و بهتر بگم بامداد سه شنبه در استانهای شمالی از غرب استان گیلان و مازندران آغاز شده و اوج بارشها در شمال،  غرب سواحل یعنی استان گیلان و جنوب اردبیل پیش بینی میشه .

و تا یادم نرفته از کاهش دما خدمتتون عرض کنم که سه شنبه نفوذ هوای پرفشار و سرد رو به شمال داریم که باعث بارش برف در اکثر نقاط مرتفع و کوهستانی میشه .البته طی روزهای آینده در باره موج پیش رو مفصل صحبت میکنیم و سرتونو بدرد میاریم.

در انتها نمودار دمایی ساعات آیندرو قرار دادیم حسن ختام عرایض.

                                        بی اندازه خوشحالم که باید امسال خبرای خوبی رو از همین سایت بزودی با افتخار اعلام کنم .انشالله  روزهای پایانی آذر و دی  منتظر خبرای خوب باشید.

با تشکر از اینکه با ما همراه بودید"       

"یا علی مدد"

 

گالري تصاوير

عضويت سريع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری

عضويت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت آخرین مطالب سایت را براحتی در ایمیلتان دریافت نمایید
شبکه هاي اجتماعي