پیش بینی هوای کشور
کمي طاقت داشته باشيد...

هواشناسی

هواشناسی مستقل گیلان متوئو

پیش بینی هوای کشور
پیش بینی هوای کشور

هواشناسی مستقل گیلان متوئو (1395/09/26)

سلام و درود بی پایان بر دوستان و هموطنان عزیزم در جای جای وطن در واپسین روز های سرد پاییز خدمت رسیدیم با پیش بینی هوای روز های آینده ی کشور لطفا تا پایان ما را همراهی فرمایید.

 

" تداوم سرما در نیمه ی شمالی کشور "

بی شک تنها پدیده ای که طبق آخرین مدل های هواشناسی قابل تایید و تثبیت شده است تداوم سرما در یک سوم شمالی کشور می باشد بطوریکه با تقویت جریانات سرد شمالی و حضور کانترهای سرد و گذر صفوف پرفشار های سرد در باند شمالی کشور ، شرایط برای تداوم سرما تا دهه ی اول اولین ماه زمستان فراهم است ضمن اینکه طی مدت این ده روز الی دو هفته ی سرد ، موج های سرد بارشی هم نفوذ خواهند کرد که اگر با شانس و اقبال مناسب و ناپایداری لایه های مختلف جو روبرو شویم امکان وقوع موج های سرد و برفی چندان دور از ذهن نیست. اما مهمترین عامل پایداری سرما ، نخست تقویت پرفشار سرد سیبری در عرض های شمالی و سپس حرکت غرب سوی آن  و امتداد زبانه های سرد این پرفشار به سمت جنوب غرب آسیا و منطقه ی ما می باشد با تغییراتی که در شاخص های ao و nao طی روز های گذشته شاهد بودیم می توانیم شاهد منفی شدن بخصوص AO طی روز های آینده باشیم که سبب ریزش هوای سرد شمالی به کشور خواهد شد.

                                 

در شکل بالا آخرین تغییرات شاخص NAO طی دو هفته ی آینده را مشاهده می فرمایید امیدواریم با اندک تغییراتی که در این شاخص روی خواهد داد ضمن منفی شدن آن ، شرایط برای تقویت و شکل گیری امواج ناپایدار مدیترانه ای و ورود موج های قدرتمند بارشی فراهم شود.

                                 

در نمودار بالا آخرین  پیش بینی الگوی معتبر GFS از تغییرات AO طی 14 روز آینده را مشاهده می فرمایید ما خوش بین هستیم با روند منفی  AO طی روز های آتی مواجه شویم که مقدمات نفوذ گسترده ی سرما به منطقه ی ما فراهم شود.

" برف و باران، سوغات دور جدید بارش ها در کشور"

     

طی هفته ی جاری کشور ما متاثر از چند موج بارشی خواهد بود . موج اول برای روز شنبه از سمت غرب سواحل خزر شروع به کار خواهد کرد ابتدا برای استان گیلان و اردبیل ، تا حدودی غرب مازندران باید منتظر ظهور ابرهای بارشی و شروع بارش برف و باران باشیم با توجه به کاهش دمای رخ داده در منطقه و پوشش برف در مناطق زیادی از استان های نامبرده ، در مناطق مستعد و سردتر برای اواسط روز شنبه الی اواخر روز یکشنبه به تناوب می توانیم شاهد بارش برف نیز باشیم اما برای خط ساحلی و مناطق غیر مستعد جلگه علی رغم میل باطنی باید عرض کنم در بهترین حالت می توانیم در مناطق غیر مستعد گیلان برفابه و غیر مستعد مازندران مخلوط برف و باران را داشته باشیم ضمن اینکه بارش ها در مناطق غربی سواحل یعنی استان گیلان و غرب مازندران از شدت بالاتری برخوردار خواهد بود تصویر زیر بارش عصر روز شنبه را نشان می دهد.

           

اما برای روز دوشنبه موجی عجول از سمت غرب وارد کشور می شود که سبب بارش برف و باران در استان های کردستان ،کرمانشاه، ایلام ، لرستان ، همدان ، مرکزی ،زنجان،اردبیل، جنوب آذربایجان ها  و با شدت کمتر در استان های قزوین ، البرز و تهران می شود این موج ضمن ادغام با موج به جا مانده از روز یکشنبه در سواحل شمالی کشور، سبب بارش باران و برف تا پایان روز دوشنبه در غرب سواحل خزر و تا بامداد سه شنبه در شرق سواحل می شود (تصویر پایین).

          

اما با خروج موج دوم طی اواخر وقت روز دوشنبه ، موج سوم بامداد سه شنبه این بار از جنوب غرب با سرعت بسیار بالا وارد می شود و سبب بارش برف و باران ابتدا در استان های ایلام ،کرمانشاه، لرستان ، کردستان ،چهارمحال و بختیاری ، شمال فارس ، غرب اصفهان ، مرکزی ، زنجان ، شرق همدان ،اردبیل ، قزوین و سپس غرب سواحل خزر می شود تمام استان های مذکور طی روز سه شنبه از بارش های این موج بهره مند خواهند شد بنابراین موج از سرعت بالایی برخورداره و می توان نتیجه گیری کرد موج دوشنبه و سه شنبه با توجه به سرعت بالایی که دارند بارش های اغلب رگباری و متناوب خواهند داشت ضمن اینکه شدت بارش های موج سوم در استان های لرستان و گیلان خواهد بود.

           

برای روز های چهارشنبه و پنجشنبه تنها بارش های پراکنده در پاره ای از سواحل جنوبی دریای خزر رخ خواهد داد اما این به نظر پایان کار نیست چراکه موج چهارم و آخر اواخر روز پنجشنبه با توجه به الگوهای امروز وارد سواحل شمالی خواهد شد و بارش ها در استان های گیلان و غرب مازندران تشدید می شود و اما این موج با کانتر های سرد همراهی شده که با پشتیبانی پرفشار سرد سیبری به منطقه ی ما نفوذ خواهد کرد که به نظر با تحقق این مدل موج اواخر هفته حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت انشاالله در پست بعدی درباره ی موج آخر هفته بیشتر صحبت خواهیم کرد و تنها یک پیش آگهی از این موج که جای تغییر بسیار دارد ارائه کردیم.موج آخر هفته در مدل زیر.

           

اکنون توجه شما عزیزان را به مدل تجمعی بارش طی ده روز آینده جلب میکنم (تصویر زیر).

و در ادامه مدل تجمعی برف ظرف ده روز آینده.

هموطنان عزیزم در جریان باشید طی روز های شنبه الی سه شنبه در مناطق شمالی و گذر گاههای ارتباطی به این استان ها بارش برف و باران ودر گردنه ها بارش برف و کولاک برف خواهیم داشت بنابراین طی این مدت از سفرهای غیر ضروری به این استان ها خودداری فرمایید و در صورت عزیمت حتما خودروی خود را به تجهیزات زمستانی مجهز فرمایید ضمن اینکه با توجه به کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور بخصوص برای روز یکشنبه الی دوشنبه ، کشاورزان و دامداران عزیز تدابیر لازم برای جلوگیری از سرما زدگی محصولات باغی و زراعی و همینطور تلفات دامی به کار گیرند تا خدای نکرده شاهد ضرر و زیان به این اقشار زحمت کش کشور نباشیم. در ادامه آنومالی دمایی روز یکشنبه رو مشاهده می فرمایید.

آنومالی دمایی در شکل بالا کاملا گویای عرایض بنده است. عزیزان سرما حداقل تا پایان هفته میهمان کشور بخصوص نیمه ی شمالی خواهد بود و حتما طی روز های آینده موج های سرد دیگری خودنمایی خواهند کرد که ما در پست های بعدی در اسرع وقت اطلاع رسانی میکنیم.

ضمن تشکر از همراهی شما عزیزان با ما ، تقاضامندیم با نظرات و انتقادات سازنده ، ما را در پیشبرد اهداف و ایده هامان یاری فرمایید. با تشکر از شما مدیریت وبسایت هواشناسی مستقل گیلان متوئو.

" یا علی مدد "

 

برچسب ها : آب و هوا , بارش باران , برف , باران , باد , تگرگ , رعدو برق , توفان , النینو , پیش بینی , رگبار ,

پیش بینی هوای کشور

هواشناسی مستقل گیلان متوئو (1395/09/22)

با عرض سلام و ادب خدمت یکایک هموطنان خوب و مهربانم ، خداوند منان را شاکرم که عمری عطا فرمود تا در خدمت شما بزرگواران باشم با پیش بینی جنجالی آب و هوای کشور عزیزم ایران ، از خزر تا خلیج همیشه فارس. لطفا ما را تا پایان همراهی فرمایید.

 

"اطلاعیه"

نقشه های پیش یابی هواشناسی حاکی از نفوذ و استقرار کم فشار حرارتی بر روی سواحل جنوبی دریای خزر می باشد که با توجه به قرار گیری پرفشار در مرکز فلات ایران شرایط برای افزایش دما و وزش باد جنوبی و گرم در ارتفاعات و دامنه های استان های شمالی و استان اردبیل فراهم می گردد این شرایط قدری با تاخیر در بعضی از مناطق جلگه ای استان های گیلان و مازندران رخ خواهد داد هموطنان عزیزم مطلع باشند که وزش باد طی روز های دوشنبه لغایت سه شنبه عصر در برخی مناطق استان گیلان و اردبیل ، بطور لحظه ای از شدت بالایی برخوردار است لذا از عزیزانی که قصد عزیمت به دامنه ها و عرصه های جنگلی این استان ها را دارند تقاضامندیم از برپا کردن آتش به شدت خودداری فرمایند.اما برای روز چهارشنبه با توجه به شمالی شدن سوی جریانات هوا و نفوذ پرفشار سرد شمالی وزش باد های سهمگین شمالی برای مناطق جنوبی دریای خزر پیش بینی می شود که سرعت وزش باد در بعضی مناطق بخصوص مناطق ساحلی می تواند از 20 متر بر ثانیه هم فراتر رفته و خطر شکستگی تنه ی درختان و پاره گی کابل های انتقال برق را به دنبال داشته باشد دریای خزر هم طی این مدت به شدت مواج می باشد و برای فعالیت های دریانوردی و صیادی اصلا مناسب نخواهد بود ضمن اینکه از چهارشنبه شب الی پنج شنبه شب بارش ها در مناطق غربی سواحل دریای خزر از شدت بسیار بالایی برخوردار می باشد لذا با توجه به شدت بارش ها آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها  و رود خانه های محلی دور از انتظارنیست با توجه به روز های مخاطره آمیزی که در پیش داریم از مسئولین  و نهاد های امداد و نجات استان های مذکور تقاضا داریم با آمادگی کامل به استقبال روز های پایانی آذر ماه بروند.

 

" از بهار تا زمستان کمتر از پنج روز "

 

دوستان عزیز به نظر میرسه آذر ماه جنجالی ما همچنان تمایل داره به رکورد زنی و قدرتنمایی خودش ادامه بده .چراکه هنوز چند روزی از عبور موج سرد و بارش زا از منطقه ی ما نمیگذره  نقشه ها بیانگر نفوذ سومین موج سرد و برفی به نیمه ی شمالی کشوره ، ضمن اینکه با شکل گیری الگوی ناب امگا ، شرایط برای ماندگاری سرما در ایران عزیز و ادامه ی بارش ها ی برف و باران و بتدریج برف طی اواخر این هفته و هفته ی آتی مهیا میشه با اعتماد به الگو های فعلی سرما به حدی هست که ما رو متقاعد به بارش برف طی هفته ی آتی حتی در غیر مستعد ترین مناطق جلگه ای گیلان و برخی مناطق ، در مازندران کنه . ضمن اینکه پیک بارش ها در غرب سواحل خزر و استان اردبیل اتفاق میوفته . در ادامه با مدل های بارشی ، قدم به قدم موج پیش روی پر چالشمونو تحلیل میکنیم.


دوستان عزیز طی دو روز آینده با قرار گیری کم فشار بر روی دریای خزر (همینطور که در شکل بالا ملاحظه می فرمایید) و همینطور استقرار پرفشار در مرکز فلات ایران ، با روند افزایش دما و وزش باد های گرم جنوبی در سواحل جنوبی دریای خزر و استان اردبیل روبرو هستیم که گاها از شدت بالایی میتونه برخوردار باشه.

آنومالی دمایی طی این دو روز رو مشاهده می فرمایید که دماسنج ها به نظر باید اعداد بالاتری نسبت به این موقع از سال ثبت کنند اما هیچ جای نگرانی وجود نداره چراکه این گرما بیشتر از 48 ساعت به طول نمی انجامه و از اواسط روز چهارشنبه با نفوذ موج پرفشار سرد از اروپا به شمال غرب و بتدریج شمال کشور همه چیز به یکباره تغییر خواهد کرد و کاهش محسوس و قابل ملاحظه ی دما بهمراه بارش شدید باران و وزش باد سرد و شدید شمالی رو شاهد خواهیم بود شمال غرب و آذربایجان ها و مردمان عزیز این خطه خودشون رو برای رویارویی با سرمای کم نظیر طی چند سال اخیر آماده کنند چراکه دماهای منفی طی این مدت در این مناطق خود نمایی خواهد کرد.

در شکل بالا نفوذ هوای سرد و حاکمیت این هوای سرد رو برای صبح جمعه در اکثر مناطق نیمه ی شمالی و غربی کشور شاهد هستیم که میشه گفت طی این روز بارش ها از غرب و مرکز عبور کرده و تنها در مناطقی از شرق کشور شاهد بارش های برف و باران خواهیم بود.در شکل زیر تجمع بارش از چهارشنبه تا جمعه رو مشاهده می فرمایید.

خوب همینطور که در شکل بالا قابل مشاهده است بارش ها در غرب سواحل و بطور کلی در یک سوم غربی کشور رخ خواهد داد و در سایر مناطق مقادیر بارش ناچیزه. و در ادامه مجموع بارش برف تا روز جمعه.

تجمع زیبای بارش برف رو طی این مدت مشاهده می فرمایید به نظر میرسه روز های ناب بارشی در نیمه ی دوم هفته ی جاری در انتظار نیمی از کشورمون باشه که اکثر مناطق سپید پوش خواهند شد قابل توجه کشاورزان و باغداران و دامداران گرامی بخصوص در مناطق شمالی و شمال غربی کشور، آگاه باشید که ما با نفوذ سرمای ناهنجاری روبرو خواهیم بود چه طی اواخر این هفته و چه برای اوایل هفته آتی و سرمای احتمالی . لذا تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات به محصولات  باغی و تلفات دامی بعمل آید تا شاهد ضرر و زیان هموطنان عزیز طی مدت نزول رحمت های الهی نباشیم. یک نکته ی مهم برای روز پنج شنبه ی هفته ی جاری تقویت بارش و سرما در غرب سواحل دریای خزره که برای عصر پنجشنبه مناطقی در استان گیلان میتونن برای ساعاتی برفی هم بشن.

تا یادمون نرفته خدمتتون عرض کنم بارش برف در ارتفاعات البرز و زاگرس از شدت بالایی برخورداره و به همراه کولاک برف خواهد بود پس هموطنان عزیز آگاه باشند طی این دو روز اگه لزومی وجود نداره از عبورو مرور در گذرگاه های خطرناک و برفگیر و پر خطر این مناطق اجتناب کنند بارش ها بتدریج طی شب پنج شنبه از غرب سواحل به اتمام میرسه تا اینکه ما روز جمعه وارد روزی نیمه ابری تا ابری با هوایی سرد و آرام میشیم که آرامش قبل توفان هم میتونه باشه چراکه مدل های فعلی اوایل هفته ی آتی رو روز های خبرسازی میدونه برای اینکه از چند و چون موج هفته ی بعد آگاه شوید لطفا پست بعدی مارو که روز جمعه منتشر میشه مشاهده فرمایید تا با تکمیل اطلاعات نهایی شما دوستان گرامی رو از آخرین وضعیت موج سردمون آگاه کنیم ضمن اینکه کانال تلگرام گیلان متوئو با ارائه ی آمار روزانه و هفتگی و آخرین تغییرات به روز نقشه ها ، شما دوستان را تنها نخواهد گذاشت در صورت تغییرات کلی و جدی هم در کانال و هم در وبسایت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

در شکل بالا نمایی از تجمع برف ده روز آینده رو مشاهده می فرمایید که از الان زنگ خطر رو به صدا در آورده و میطلبه روی این موج بیشتر کار بشه . لطفا پست  بعدی ما رو در روز جمعه دنبال کنید که انشاالله با خبرای خوب خدمت میرسیم. شما دوستان را به خدای رحمان می سپارم.

"یا علی مدد"

 

برچسب ها : آب و هوا , بارش باران , برف , باران , باد , تگرگ , رعدو برق , توفان , النینو , پیش بینی , رگبار ,

پیش بینی هوای کشور

هواشناسی مستقل گیلان متوئو (1395/09/12)

عرض ادب و احترام دارم خدمت یکایک دوستان و هموطنان عزیزم با پست جدید امروز در خدمت شما بزرگواران هستیم لطفا امروز هم حتما تا انتها با ما همراه باشید.

 

"اخطاریه"

(اخطاریه ی شماره ی 2 )

 

با توجه به آخرین نقشه های هواشناسی طی ساعات آینده با تغییرات شدید توده ی هوا در نیمه ی شمالی کشور مواجه می شویم به این صورت که با قرار گرفتن کم فشار گرم با مرکزیت 1001 هکتوپاسکال بر فراز دریای خزر و قرار گرفتن توده هوای پرفشار در مرکز فلات ایران ، شرایط برای وزش تند باد های گرم جنوبی فراهم میشود که سرعت وزش باد در ارتفاعات و مناطق کوهپایه ای حتی به مرز 100 کیلومتر برساعت و بیشتر می رسد در مناطق شهری و جلگه ای برای لحظاتی سرعت باد انتظار می رود به بالای 50 کیلومتر بر ساعت رسیده که این وزش شدید باد می تواند منجر به خسارات سنگین به تاسیسات شهری ، شبکه انتقال برق و درختان و باغ ها شود لذا ابتدا از هموطنان و مسافران عزیزی که از نواحی جنگلی و دامنه های استان های گیلان ، اردبیل ، مازندران و گلستان دیدن می فرمایند تقاضا داریم از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی به شدت خودداری فرمایند.با توجه به وزش گرم باد طی 24 ساعت آینده در این مناطق افزایش قابل ملاحظه ی دما اتفاق خواهد افتاد لذا از مسئولین و دستگاههای اجرایی تقاضا داریم با توجه به شدت وزش باد طی ساعات آینده حتما تمهیدات لازم جهت جلوگیری ازآتش سوزی و دیگر حوادث احتمالی را بعمل آورند.اما نقشه ها نشان دهنده ی تقویت جریانات همرفتی  و مرطوب جنوبی در نیمه ی غربی و جنوب غربی کشور می باشد که بهترین شرایط را جهت انتقال رطوبت از خلیج همیشه فارس به دامنه های زاگرس و دامنه های جنوبی البرز فراهم خواهد کرد با توجه به تشدید بارندگی ها طی ساعات آینده در استان های خوزستان ، ایلام ، لرستان، کردستان ، مرکزی ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویر احمد ، غرب اصفهان ، شمال فارس و با شدت کمتر جنوب آذربایجان ها و همدان ، خطر سیلابی شدن رود خانه ها و مسیل ها به شدت فراهم می باشد شدت بارش ها طی بازه ی زمانی 24 ساعت آینده در مناطق مذکور زیاد خواهد بود و در بعضی مناطق احتمال بارش تگرگ نیز وجود دارد در ارتفاعات هم بارش ها به شکل برف خواهد بود. بنابراین از نهاد ها و ارگان های امداد رسان تقاضا داریم در استان های نام برده شده که کاملا وضعیت هشدار دارند تمامی تجهیزات و تمهیدات لازم را به کار گیرند.

 

"رژه ی ارتش کم فشار در باند شمالی ایران "

 

 

 

همینطور که در اطلاعیه ی بالا ذکر شد نقشه های پیش یابی بیانگر نفوذ توده هوای کم فشار به نواحی جلگه ای گیلان ، مازندران و گلستان می باشد لذا شرایط برای جنوبی شدن سوی جریانات هوا در این مناطق و استان اردبیل ، به همراه وزش تند باد های گرم جنوبی کاملا مهیا خواهد بود و شایان ذکر است طی 24 ساعت آینده شاهد افزایش قابل ملاحظه ی دما نیز در این مناطق خواهیم بود شدت وزش باد ما را متقاعد به صدور اخطاریه ی هواشناسی کرد بطوریکه تمامی مدل ها اوج وزش باد را طی ساعات آینده در استان گیلان و اردبیل نشان می دهند و شدت باد این بار در بعضی مناطق جلگه ای هم بالا خواهد بود.

 

در شکل بالا نقشه ی فشار سطح زمین را مشاهده می فرمایید . اما سرعت وزش باد طی مدل زیر.

 

یکی دو روزی همین شرایط را با شدت و ضعف در منطقه خواهیم داشت تا اینکه بالاخره بعد تقریبا دو هفته از خروج موج سرد و برفی که چشم همه را خیره کرد باید منتطر دومین موج سرد طی ماه جاری به نیمه شمالی کشور باشیم این بار موج مورد نظر نسبت به این موقع از سال از لحاظ دمایی تقریبا نرمال عمل خواهد کرد و شاهد بارش باران در مناطق جلگه ای طی روز های سه شنبه تا بامداد پنجشنبه و بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر خواهیم بود و دوباره از عصر همان روز با تقویت شاخه ی پرفشار سرد بارش ها مجددا آغاز شده و تا پایان وقت جمعه بطور متناوب در نیمه ی شمالی کشور شاهد بارندگی ها خواهیم بود نوع و شدت سرما به گونه ای به نظر نمی رسد که شاهد بارش برف در جلگه باشیم اما نقشه ها طی روز های آینده قطعا جای تغییر دارند اما در بهترین حالت میتوان شاهد مخلوط برف و باران طی روز های پایانی هفته ی جاری بود از نظر دمایی با نفوذ پرفشار سرد ازجنوب اروپا از اواسط هفته ی جاری شاهد کاهش قابل ملاحظه ی دما بهمراه وزش باد سرد بخصوص در شمال غرب کشورخواهیم بود.

 

در شکل بالا تجمع بارش یک هفته ی آینده ی کشور را مشاهده می فرمایید در ادامه مدل تجمعی بارش برف یک هفته ی آینده قابل مشاهده است.

 

توجه داشته باشید تجمع بارش برف در شکل بالا نشان دهنده ی گسترش و نفوذ سرما از عرض های بالاتر به منطقه ی ما می باشد با توجه به سرمای شدیدی که در زمستان امسال در کشور روسیه خواهیم داشت ما فقط باید منتظر تغییرات مثبت شاخص ها باشیم به نحوی که با ریزش هوای سرد مواجه شویم. اعتقاد ما هنوز بر این است که ما با زمستان پر چالشی روبرو خواهیم شد و سرمای اول آذر قطعا آخرین موج سرد و برفی ورودی به کشور نخواهد بود و شاید بتوان گفت ما در دوره ی آرامش قبل از توفان قرار داریم. موج اواسط همین هفته پتانسیل تقویت را خواهد داشت چه از لحاظ سرما و چه قدرت ، که در این صورت ما حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد اما موج مشکوکی که در نقشه ها چند روزیست خود نمایی می کند قدری از لحاظ زمانی از ما فاصله گرفته است اما به نظر می رسد نیمه ی آخر آذر و اوایل دی بهترین زمان برای ورود این موج سرد و دیگر موج های برفی به کشور خواهد بود.

و در شکل زیر این موج مشکوک که بسیار تغییر خواهد کرد را مشاهده می فرمایید .

 

انشاالله درباره ی این موج و دیگر سامانه های ورودی به کشور در پست های آینده بیشتر صحبت خواهیم کرد اطلاعات بیشتر و جامع تر به همراه آمار جوی روزانه را می توانید در کانال رسمی هواشناسی مستقل گیلان متوئو دنبال فرمایید.تغییرات جدی در نقشه ها متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.ممنون که تا انتها همراه ما بودید.

ما از نظرات و انتقادات سازنده ی شما استقبال میکنیم پس منتظر نظرات ، پیشنهادات و حتی انتقادات شما دوستان عزیز هستیم.

"یا علی مدد"

برچسب ها : آب و هوا , بارش باران , برف , باران , باد , تگرگ , رعدو برق , توفان , النینو , پیش بینی , رگبار ,

 • پيشنهادي
 • پربازديد
 • جديد
 • نظرات
Farshid

- بهترین سایت و بی حاشیه ترین سایت و پیشبینی بدون احساس همیشه مانا باشید

تاريخ : 1396/9/11

محمد از انزلی

- سلام خسته نباشی میلاد
پستت خوب بود متعادل و مفید

انشاالله سال آینده سالی سرشار از برکت باشه برای کشور .. به خصوص برای گیلان و مازندران ....

و برای اون یه عده از افراد کج فهم که تو فضای مجازی ( تلگرام ) با شمال کشور زیاد حسودی میکنن این روزا؛ و میخوان بارش هاشو کم نشون بدن و حتی آرزوی کم باریدن شمال رو دارن !( نمونه ش یه مردک به اسم خشکسالی دهه 80 که شاید بعضی از دوستان تو فضای مجازی اسمشو شنیده باشن ..) و همچنین باقی کسایی که از مناطق مختلف کشور ( به ویژه جنوب و غرب کشور ) که تو فضای مجازی یا همون گروه های تلگرامی همین تفکرات حسودانه رو دارن و با روانی بازی هاشون مشغولن نیز آرزو می کنم که از این حسد که مثل زندان روح می مونه ویک نوع بیماری هست بیرون بیا ن و منطقی باشن : ))) :
پاسخ:سلام محمد جان. ممنون از لطفت. امیدوارم همه ی ما بدون غرض پیش بینی کنیم و هدفمون اطلاع رسانی باشه نه تبلیغات و جذب کاذب مخاطب . انشاالله آینده ماهیت افراد سودجو رو برملا میکنه و مردم با درک و هوش بالایی که دارند اطلاعات و منابع درست رو نرجیح میدن.

تاريخ : 1395/12/13

برف

- سلام من ساکن انزلی هستم اینجا به نظر شما تا آخر ماه بهمن امکان بارش برف وجود داره؟؟؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله صددرصد موج آخر هفته شما برفی میشید.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام مرسی از زحماتتون
ما کنار ساحلی ها معمولا دیرتر برف رو میبینیم
اول باد شدید داریم حالا یا شمال به جنوب. یا اینکه جهتش شمال شرقی به جنوب غربی یا شمال غرب به جنوب شرقی
حالا بادی که برای ما اکثرا برف میاره جهتش جنوب غربی به شمال شرقیه
دو تا سوال دارم. اول اینکه ایا سرمای سیستم به حدی هستش که با وزش هر جهتی ما برف ببینیم؟
برف ما از چه زمانی شروع میشه؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله سرما به حدی هست که باد از بدترین سمتم باشه بباره و به نظرم برف شما از بامداد جمعه استارت بخوره. انشاالله.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام خسته نباشید داداش
موج برفی اخر هفته انشالله برا خط ساحلی حومه استانه اشرفیه برف داره؟
پاسخ:سلام مسعود جان. بین 10 الی 25 سانت میتونه برف بباره برای شما انشاالله.

تاريخ : 1395/11/26

مجتبي

- سلام.بسيار زيبا بود پستتون.اين بهمن ماه مثله اذر داره رويايي ميشه.تا اينجا واقعا عالي.من خودم طي سالهاي اخير چنين بهمن ماهي يادم نيس.موجها نوبت واستادن واردشن.اميدوارم روند تقويت سرمايي براي اخر هفته همچنان ادامه داشته باشه.بارشها هم بهتر ظاهرشن.به اميد روزهاي رويايي زيبا.اميدوارم اسفندماهم بهتر از انتظار ظاهرشه.با سپاس ازشما دوست عزيز گرماي
پاسخ:سلام مجتبی جان. درود بر شما ممنون از لطفتون. بله واقعا پرچالش بوده بهمن ماه فقط امیدوارم خط ساحلی هم مثل مستعد ها یه برف خوب ببینند و با توجه به دمای مناسب آب دریا و سردی زمین هر موجی تا نیمه ی اسفند بخواد نفوذ کنه میتونه برف و بارون یا برف داشته باشه .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/25

محمد

- سلام میلادجان خوبی برادر,اقابه مابگو برای اخرهفته اگه الگوهاتثبیت بشن انشالله برای مناطق ماهم برف داره,سری قبل گفته بودی مناطق مابرف داره ولی سبک اما فقط برای ساعاتی برف وباران اومده بود,باتشکر
پاسخ:سلام محمد جان. درود به شما. من حضور ذهن ندارم ولی اگه مازندران تشریف دارید برای غرب مازندران و مرکزش شرایط برای بارش برفابه یا برف سبک فراهمه چون سرمای کافی در منطقه وجود داره اما برف بیشتر در مناطق مستعد این استان به چشم خواهد آمد و در شرق مازندران شرایط بواسطه ی بارش ضعیف تر فراهم نیست.

تاريخ : 1395/11/24

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
داداش موج اخر هفته برا خط ساحل گیلان هم برف داره
میدونم خیلی مونده.منظورم با توجه به الگوهای فعلیه
پاسخ:سلام مسعود جان درود به شما دوست خوبم. ماهیت این موج در حال روشن شدنه اما آنچه که تا اینجای کار پیداست موج برای مناطق ساحلی گیلان فعلا برف زیادی در پی نداره و در خوشبینانه ترین حالت 5 الی 10 سانت با توجه به مدل های امروز روی زمین بشینه و در بدترین حالت برفابه خواهید داشت.

تاريخ : 1395/11/24

ایمان

- سلام و خسته نباشید خدمت شما خیلی خرسندم از اینکه با وب شما آشنا شدم استفاده فراوان بردم از پیش بینی شما فقط یه نکته بگم برخلاف نظر شما انزلی پیک بارش نبود لاهیجان بالاترین بارش ثبت کرد کشاورزی رشت هم بیشترین تجمع برف بهرحال تصمیم گرفتم از پیش بینی شما برای روزهای آینده بیشتر استفاده ببرم چون به نظرم بهتر و کم نقض است موف باشید
پاسخ:سلام دوست عزیز شما لطف دارید.البته شما اشتباه متوجه شدید انزلی پیک بارش شد حالا نه اینکه برف باشه برف و بارون یعنی مجموع کل بارشش تو استان اول بود از ساعت 9:30 دقیقه ی اول بهمن تا ساعت 9:30 دقیقه ی پانزدهم بهمن ماه بارش ها به این ترتیب بوده. 1. بندر انزلی 152 میلی متر 2. لاهیجان 134 میلیمتر 3. فرودگاه رشت 112.8 میلیمتر. ما اطلاعات روزانه ی آماری رو در کانال قرار میدیم لطفا اون هم چک کنید قطعا خوشتون میاد .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/17

BIJAN

- درود میلادجان..خواستمبپرسم چرا بااینکه دما در انزلی خوب پایین اومد ولی مقدار بارشش برفش کم بود؟
پاسخ:سلام بیژن جان درود بر شما. در جواب شما باید عرض کنم انزلی دو تا مشکل بزرگ داشت که به همدیگه مربوط بودن یکی مشکل بالا بودن دما یکی هم سمت و سوی جهت وزش باد حالا شدت باد که باعث شد حجم بارش ها روی مرکز اتفاق بیوفته رو کار نداریم یه مثال ساده میزنم اگه دمای شهری زیر صفر باشه و اون شهر پیک بارش موج باشه امکان داره با بارش بالای 60 میلیمتر زیر ده سانت برف بیاد؟؟؟!!! خوب مسلمه یه جای کار میلنگه که عامل اصلی به نظر من دما بود که دما هم مرتبط با باد بود چون اگه باد غربی حین موج داشت انزلی دما پایینتر میومد و قطعا برف بیشتری روی زمین می نشست و اگه باد انزلی و ساحل غربی استان غربی بود امکان نداشت مرکز استان همچین برف سنگینی به خودش ببینه شما مشاهده کردید هرچه به سمت جنوب و جنوب شرق استان موج حرکت کرد در اثر انباشته شدن رطوبت و توده ی برف ، شدت بیشتری در تجمعی بارش برف داشتیم که همه ی این مراحل بصورت زنجیر وار با باد شدید شمالی در ارتباط بود. مثل برف سال 83 که انزلی همین شرایط رو تقریبا قدری قویتر داشت.

تاريخ : 1395/11/16

مجتبي

-

سلام برشما دوست عزيز وگرامي.موج بسيار عالي درخشيد.تو اين مدت کوتاه بارش سنگيني تو رشت رخداد.ولي براي انزلي وغرب گيلان زياد خوب ندرخشيد.واقعا دي ماه همه رو مايوس کرده بود.ولي بهمن عالي تا اينجا.گفته شده که تا اخر بهمن شايد دوباره اتفاقي بيوفته.اگه بيوفته که اين زمستون سنگ تموم ميذاره.به اميد روزهاي رويايي ديگه.با سپاس ازشما دوست عزيز
پاسخ:سلام مجتبی جان. بله در اکثر مناطق برف داشتیم اما غرب گیلان و مناطق ساحلی کمتر از انتظار بارید انشاالله تا پایان زمستان برف و باران بیشتری در ایران داشته باشیم تا جبران کم بارشی دی ماه شده باشه . اما درباره ی ادامه ی زمستان خیلی ها برف اخیر رو پایان راه زمستان میدونن اما توجه کنید بعد برف آذر خیلی از دوستان به زمستان خوشبین نبودند البته تا حدی حق داشتند چراکه اکثرا پاییز پربارش و برفی زمستان جالبی در پیش نداشته البته طبق رویداد سالیان گذشته اما این هفته شاهد بودیم کسی نمیتونه منکر تغییرات در بلند مدت باشه و سرما اگه بخواد بیاد خرمشهر و بوشهر رو هم میتونه برای حداقل ساعاتی برفی کنه چه برسه به سواحل جنوبی دریای خزر. این هفته آسمان ایران آفتابی و طی شب ها سرد و در مناطقی که بارش برف داشتند یخبندان خواهد بود تا ببینیم موج بعدی آیا توان مقابله با بلاکینگ بعد برف رو خواهد داشت یا نه.ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/15

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
خدارو شکر پس برف خوبی میادش
پاسخ:سلام مسعود جان بله به امید خدا همینطوره.

تاريخ : 1395/11/12

فراز

- عرض سلام و خسته نباشید خدمت حضرتعالی، ضمن تشکرازبابت اطلاع رسانی شمادرموجهای برفی قبلی بااینکه بارها پیش بینی میشدمقداربارش برف درسطح استان اوجش دررشت باشدامابه کرات دیده شداین اتفاق چه ازنظرزمان شروع بارش وچه ازنظرمقداربارش برعکس بوده و شهرهای اطراف که درویش آگهی هابارش کمترپیش بینی شده بود با بارش بسیار خوبی روبروبودند،علیهذاباتوجه به اتفاقات و تجربیات گذشته خواهشمند است راهنمایی بفرمایید درموج پیش روایابازهم سهم کمترمربوط به شهررشت میباشد؟؟پیش بینی شماازمقداربارش برف درشهررشت تاچقدرمیباشد؟؟ونیز بازهم احتمال تضعیف ویاعامیانه پریدن موج ویابه العکس قدرتمندتروطول عمرموج میباشدیانه؟
سپاس ارضی و راهنمایی شما
پاسخ:سلام دوست عزیز ممنون از سوال به جای شما. با توجه به تاکید مدل های بارشی و دمایی و برآیند کلی آن ها به نظر میرسه راه فراری برای موج باقی نمیمونه و موج باید بارش های خوب برف رو در استان در پی داشته باشه اما شدت بارش ها بطور کلی در مرکز گیلانه و گستردگی موج به قدری هست که جابجایی بارش ناگزیره و کسی دقیقا نمیتونه بگه کجا پیک بارش برفه یعنی کدوم شهر . شاید رشت مخصوصا جنوبش شاید لاهیجان شاید فومن و شایدم یهو انزلی اما رشت و لاهیجان و شهرهای اطراف این دوشهر کانون شدت برف خواهند بود بطور کلی هم انزلی رکورد دار بارش استانه.موج هم دیگه تثبیت شده است و خواهد آمد انشاالله.

تاريخ : 1395/11/12

omid

- سلام اقا میلاد خسته نباشی.من لاهیجانیم ایا ممکن این برف مثه83 خطرناک باشه.؟
پاسخ:سلام امید جان. مثل 83 نه اما برف سنگین تری از 83 میتونه باشه چون وسعت بیشتری از گیلان رو در بر میگیره ولی 83 فقط مناطق محدودی برف داشتن. درسته متراژ برف به اندازه ی اون سال نیست اما پراکندگی بارش عالیه.

تاريخ : 1395/11/12

مجتبي

- سلام برشمادوست عزيز.ممنون از پست زيباتون.خداروشکر اتفاقاي خوب بلاخره دارن ميوفتن.اميدوارم روزهاي زيبايي داشته باشيم.فقط سوالم از شما اينه که شما پيک بارشاروانزلي ميدونيد تواين موج!ولي بيشتر دوستان هواشناس معتقدن که مرکز پيک بارشه!مثلا رشت واطرافش.البته انزلي هم حتما بارشاش سنگين خواد بود.به هرحال مهم اومدن موج بود.که داره مياد.طلسم بلاخره شکسته ميشه.با سپاس ازشما دوست عزيز وگرامي
پاسخ:سلام مجتبی جان. ما همچنان پیک بارش رو انزلی میدونیم دوستان دیگه هم همین رو گفتند اما پیک بارش برف مرکز گیلانه . منظور بنده مجموع کل بارش برف و بارانه که انزلی قطعا پیکه. خدارو شکر که بالاخره روزهای خوبی که قولش رو میدادیم رسید و به همه یاد آور شد زمستان هر وقت اراده کنه میتونه طوفان به پا کنه و بالاخره انرژی جو تو ایران آزاد شد دقیقا یک ماه بلاک بارشی همه رو خسته کرده بود اما از امروز به بعد شرایط خیلی بهتر میشه حاقل برای بارش. ممنون از شما دوست گرامی.

تاريخ : 1395/11/12

محمد

- سلام میلادجان ممنون ازپیشبینی خوبتون,به نظرت روزپنجشنبه وجمعه برای شرق مازندران شهرمانکا هم بارش برف داریم,اگه داریم بارش چجوریه,باتشکر
پاسخ:سلام آقا محمد درود بر شما. برف مازندران بخصوص شرق استان سبک خواهد بود و در خوشبینانه ترین حالت شاید تا 5 سانت اما در مناطق غربی استان ارتفاع برف میتونه تا 30 سانت در بعضی نقاط برسه و هرچه از غرب به شرق سواحل میریم از شدت بارش ها کاسته میشه اما خدارو شکر شما برف رو میبینید انشاالله که روی زمین هم بشینه.

تاريخ : 1395/11/12

BIJAN

- درود میلادجان..سپاس از پست فوریت...بنظرت میزان بارش برف از لحاظ ارتفاع در گیلان چقدر خواهد بود..میدونم سخته ولی در حد حدس و گمان..
پاسخ:سلام بیژن جان عزیز. لطف دارید شما به بنده همیشه. خدمت با سعادت شما عرض کنم برف در مناطق مرکزی ، جنوبی و تا حدی شرقی استان بین 20 الی 60 سانت و در مناطق غربی بین 15 الی 40 سانت بین شهرهای مختلف میتونه رخ بده که اوج بارش برف در جنوب رشت ، سنگر ، فومن ، کوچصفهان و تا حدی لاهیجان میتونه اتفاق بیوفته اما شدت حین بارش برف به طور حتم ازآن انزلی خواهد بود .

تاريخ : 1395/11/12

Farshid

- سلام آقا میلاد درسته که میگن رشت بیشترین بارش برف رو خواهد داشت ؟ من اما فکر میکنم بندر انزلی با توجه به اقلیمش اگه سرما همراهی کنه میتونه یرف خوبی داشته باشه
پاسخ:سلام فرشید جان. بله رشت و بطور کلی مرکز گیلان بارش شدید برف خواهند داشت اما برف انزلی هم شدیده چون انزلی پیک بارش استانه هرچه زودتر برفی شه برفش سنگین تره.

تاريخ : 1395/11/12

وحید

- سلام و خسته نباشید.
املش هم برف داره آخر هفته؟حداقل چند سانت؟
پاسخ:سلام دوست عزیز. بله املش هم بشدت برفی میشه پیش بینی ما بالای 15 سانته انشاالله.

تاريخ : 1395/11/11

Farshid

- سلام آقا میلاد گل میخواستم بدونم امروز دوشنبست الگوها همچنان خوب هستند یا که خیر ضعیف شدند؟ ممنون که هستید .
پاسخ:سلام فرشید جان. الگوها خدارو شکر برف رو تثبیت کردن به امید روزهای خوب در انتهای هفته.

تاريخ : 1395/11/11

درباره سايت

به مدرن ترین وبسایت هواشناسی ایران خوش آمدید از هم اکنون با ما همراه باشید و با نظرات خودتان با ما در ارتباط باشید

آمار سايت

 • کل مطالب : 88
 • کل نظرات : 404
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 60
 • بازديد امروز :245
 • بارديد ديروز : 1713
 • گوگل امروز : 25
 • گوگل ديروز : 171
 • بازديد هفته : 245
 • بازديد ماه : 59285
 • بازديد سال : 196487
 • بازديد کلي : 1113657
 • آرشيو

  نويسندگان

  لينک دوستان

  جستجو


  عضويت سريع

  نام کاربری
  رمز عبور
  تکرار رمز
  ایمیل
  کد تصویری
  W3C Standard Website. Valid HTML5 / CSS3 - v1.1
  Copyright © All Rights Reserved for guilanweather
  Design & Develope : saye design

  طراحي: سایه دیزاین تمامي حقوق قالب و مطالب براي گیلان متوئو محفوظ است.