پیش بینی هوای کشور

پیش بینی هوای کشور

نويسنده: میلاد عزیزی یک شنبه 23 بهمن 1395 ساعت 22:52 نظر

هواشناسی مستقل گیلان متوئو (1395/11/24)

با عرض ادب و احترام خدمت هموطنان عزیزم تقاضا میکنم با پست مهم ما ، تا پایان همراه باشید.

 

" ورود امپراطور سرما و بارش به سرزمین پارس "

 

 

 

"اخطاریه"

 

نقشه های هواشناسی بیانگر نفوذ امواج قدرتمند بارشی از روز یکشنبه از نوار غربی به کشور می باشد که طی این روز از سمت استان های غربی و جنوبی بتدریج بارش های شدید باران و در ارتفاعات برف ، آغاز خواهد شد بارش ها طی روزهای یکشنبه اواخر وقت در این استان ها تشدید شده و به تناوب تا پایان هفته ادامه خواهد داشت بارش های سواحل جنوبی دریای خزر بویژه غرب سواحل طی روز دوشنبه از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود و انتظار تشدید بارش باران و برف را در نیمه ی شمالی کشور طی این مدت خواهیم داشت خلیج فارس  و دریای خزر نیز تا پایان هفته مواج و طوفانی خواهند بود و برای فعالیت های دریانوردی و صیادی اصلا مناسب نمی باشد . شدت بارش های روزهای آینده در استان های فارس ، بوشهر ، خوزستان ، هرمزگان ، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد نسبت به سایر مناطق کم سابقه می باشد و به نهاد های مختلف در این استان ها اعلام وضعیت هشدار میکنیم بارش ها بسیار شدید خواهند بود حجم سیلاب احتمالی در این استان ها سنگین است لذا از سازمان ها و نهاد های اجرایی تقاضا داریم خود را برای رویارویی با وضعیت بحرانی روزهای آینده آماده کنند و با آمادگی کامل به استقبال شرایط نا مساعد جوی طی روزهای آتی بروند.از هموطنان عزیز تقاضا میکنیم از سفرهای غیر ضروری طی این هفته حتما اجتناب کنند.ضمن اینکه ارتفاعات زاگرس و البرز این هفته سرد ، طوفانی و برفی خواهد بود.

 

" برف و باران بار دیگر نیمه ی شمالی کشور را در بر میگیرد"

نقشه های هواشناسی نشانگر تداوم حضور امواج سرد و بارشی بر روی سواحل جنوبی دریای خزر می باشد که این شرایط با توجه به همراهی پرفشار سرد عرض های بالاتر ، سبب تقویت بارش ها ، طی روزهای یکشنبه و دوشنبه می گردد که برای روز دوشنبه با توجه به تشدید بارش ها بخصوص در غرب سواحل ، احتمال بارش برف در برخی نقاط جلگه ای استان گیلان و بشکل ضعیفتر غرب مازندران و گلستان وجود دارد ضمن اینکه ارتفاعات هم برفی خواهد بود بارش برف تنها در مناطقی از این استان ها ، بخصوص استان گیلان رخ خواهد داد که نهایتا برف سبکی خواهد بود اما در سایر نقاط احتمال بارش مخلوط برف و باران وجود دارد. اما طی روز های پنج شنبه و جمعه تا ظهر شنبه ی هفته ی آتی گویا باید منتظر ورود  موج جدید برفی به کشور باشیم که طبق الگوهای امروز سبب بارش برف احتمالی نیمه سنگین تا سنگین در اکثر مناطق شمالی کشور خواهد شد که طی روز های آینده در صورت تثبیت این موج حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد. در شکل زیر الگوی تجمعی بارش باران طی ده روز آینده را مشاهده می فرمایید.

دوباره تاکید میکنیم بارش ها در مناطق جنوبی کشور سیل آسا خواهد بود لطفا مسئولین محترم و زحمتکش آماده باشند با توجه به بارش های سنگین برف در دامنه های زاگرس طی این مدت ، تردد در برخی جاده های کوهستانی این مناطق غیرممکن خواهد بود برای استان های خراسان شمالی ، رضوی و جنوبی هم طی این هفته بارش های بسیار خوبی پیش رو داریم که به نظر میرسه مردم ایران زمین جواب انتظار خود را از خدای خود میگیرند انشاالله. در ادامه تجمع بارش برف طی ده روز آینده را مشاهده میفرمایید.

به دلیل اینکه احتمال تغییرات در مدل ها بالاست ترجیحا موج آخر هفته را به محض تثبیت الگوها در پست های بعدی اطلاع رسانی خواهیم کرد . اما دمای هوا طی روز های آینده اندکی کاهش می یابد و فعلا تا پایان هفته هوا کاملا سرد و زمستانی می باشد.

شکل بالا هم موج آخر هفته را نشان میدهد که برای ورود به کشور دندان تیز کرده است انشاالله در صورت تثبیت موج ما هشدارهای لازم را خواهیم داد و اطلاع رسانی میکیم. با سپاس که تا پایان همراه ما بودید.

 

" یا علی مدد "

 

 

 

پیش بینی هوای کشور

نويسنده: میلاد عزیزی سه شنبه 11 بهمن 1395 ساعت 23:23 نظر
پیش بینی هوای کشور

هواشناسی مستقل گیلان متوئو (1395/11/12)

سلام و درود بی پایان خدمت هموطنان عزیزتر از جان . با پست جدید و فوری خدمت شما هستیم بخاطر اهمیت مطالب حتما تا پایان ما را همراهی فرمایید.

 

"یورش همه جانبه ی سرما به ایران "

 

همانطور که در پیش بینی های قبلی هم عرض شد ما موج مشکوکی رو از مدت ها قبل رصد میکردیم که برای اکثر مناطق کشور بارش های خوب برف و باران میتونست بهمراه داشته باشه باید خدمت شما عزیزان عرض کنم این موج تقریبا تثبیت شده است و ورودش بطور یقین صورت میگیره اما اینکه چه مناطقی تحت تاثیر هستند و چه اتفاقی خواهد افتاد در اخطاریه ی زیر.

 

" اخطاریه"

نقشه های هواشناسی و مدل های پیش یابی بیانگر نفوذ تدریجی امواج سرد و ناپایدار از غرب و شمال غرب به کشور می باشد لذا از روز سه شنبه از سمت مرزهای غربی باید شاهد نفوذ و قدرت نمایی سرما و بارش در کشور باشیم تاکید میکنیم بارش ها از شدت بالایی در بعضی مناطق برخوردار است و با توجه به ریزش هوای بسیار سرد عرض های شمالی به منطقه ی غربی خاور میانه و کشورمان ، بارش ها اکثرا بصورت جامد یا برف خواهد بود که اختلال در آمد و شدهای شهری و همینطور انسداد راهها در پی کولاک برف ، پدیده ی غالب روزهای آینده می باشد شدت بارش ها در استان های حاشیه ی زاگرس و بخصوص سواحل دریای خزر است که با توجه به شدت بارش قطعا با مشکل عبور مرور در گذرگاه های مرتبط با این استان ها روبرو خواهیم شد اما دمای هوا برای روز های آتی کاهش چشمگیری خواهد داشت پیش بینی ما افت دما به زیر صفر حتی در باند شمالی کشور می باشد .دریای خزر هم از سه شنبه به تدریج مواج و طی روز چهارشنبه الی جمعه بشدت توفانی خواهد بود سرعت وزش باد طی ساعات ابتدایی موج با توجه به تغییرات فشاری در پاره ای مناطق بویژه نوار ساحلی خزر شدید می باشد  اوج بارش ها برای اواخر روز چهارشنبه الی اواخر وقت  پنجشنبه در غرب سواحل خزر به وقوع خواهد پیوست از مسئولین و نهاد های امداد رسان تقاضا داریم با توجه به نزدیک بودن زمان ورود موج سرد و برفی به کشور تمامی تدابیر ممکن جهت جلوگیری از وقوع خسارات مالی و خدای نکرده جانی را در نظر گیرند و تمهیدات لازم برای حمایت از باغداران و دامداران جهت پیش گیری از یخ زدگی محصولات و تلفات دامی را در نظر گیرند باز تاکید میکنیم امکان وقوع برف سنگین برای پاره ای از مناطق غربی کشور و سواحل جنوبی دریای خزر دور از انتظار نیست این وضعیت تا اوایل روز جمعه در کشور ادامه دارد و تا پایان همان روز از تراکم ابر و پدیده از مرزهای غربی کشور کاسته می شود.

 

" بازگشت رنگ و روی زمستان به ایران"

آنچه که این روزها ذهن بسیاری از شما عزیزان را مشغول کرده بود احتمال وقوع سرما در دومین ماه از فصل زمستان بود همینطور که مستحضرید طی ماه گذشته بارش ها در کل کشور کاهش بسیار چشمگیری داشت بطوریکه ما در اکثر مناطق شاهد کاهش کم سابقه ی بارش به نسبت بلند مدت بودیم اما این روند با ورود به بهمن ماه با تغییرات گسترده در لایه های مختلف جو و شاخص ها بطور کلی تغییر کرد این بار موجی که چند روزی در ذره بین ما قرار داشت بدون تغییر خاصی به فاصله کوتاه مدت رسید و انشاالله روز های آینده میهمان اکثر مناطق کشور خواهد بود جلگه نشینان گیلان و مازندران بیشترین سهم بارشی از این توده هوای سرد را خواهند داشت و بارش ها اکثر بشکل برف بخصوص برای مناطق غربی سواحل خواهد بود در استان گیلان طی روز پنجشنبه کل استان برفی و شاید در مناطق بسیار محدودی بارش غیر برف رخ بده . به نظر میرسه شهرستان انزلی رکورد دار بارشی این موج نه تنها در استان بلکه در کشور باشه برای استان مازندران و گلستان قدری بارش ها کمتر هستند اما در مناطقی از این استان ها احتمال مخلوط برف وباران و باران وجود خواهد داشت و در نواحی مستعد این دو استان برف خواهد بارید. در ادامه توجه کنید به مدل تجمعی بارش برف تا پایان روز جمعه.

و این هم کم ارتفاع نابی که میزبان سردچال قدرتمند برفیه.

توجه داشته باشید این سلول سرد و برفی از طرف سردچال بسیار قدرتمندی از عرض های بالا حمایت می شود بنابراین شرایط برای پمپاژ سرما از جنوب روسیه بر روی کشور کاملا مهیاست و با توجه به انتقال رطوبت از خلیج فارس و همراهی سرمای عرض های بالا ، لحظات نابی در انتظار چشمان زیبای هموطنان عزیزمان می باشد. در ادامه آنومالی دمای لایه ی 850 هکتوپاسکال رو طی روز پنجشنبه مشاهده می فرمایید.

شدت تغییرات دمایی و به اصلاح ناهنجاری دمایی طبق تصویر بالا بخوبی پیداست. اما دمای این لایه طی همان روز در ادامه.

از هموطنان عزیز تقاضا میکنیم از سفرهای غیر ضروری طی مدت فعالیت سامانه ی مورد نظر یعنی سه شنبه شب الی جمعه در مناطقی که ذکر شدند اکیدا خودداری فرمایند بدلیل اینکه شرایط نامساعد جوی به قدری قدرتمند هست که موجبات انسداد راه ها و جلوگیری از امداد رسانی را موجب شود .

 

از اینکه با ما تا انتها همراه بودید سپاسگزارم خبرهای تکمیلی درباره ی موج پیش رو را از کانال تلگرام هواشناسی مستقل گیلان متوئو جویا شوید. در صورت تغییرات احتمالی حتما اطلاع رسانی خواهد شد.

" یا علی مدد"

 

 

پیش بینی هوای کشور

نويسنده: میلاد عزیزی جمعه 8 بهمن 1395 ساعت 14:23 نظر
پیش بینی هوای کشور

هواشناسی مستقل گیلان متوئو (1395/11/08)

با عرض سلام و درود فراوان خدمت یکایک هموطنان عزیزم ، خدمت رسیدیم با پیش بینی وضعیت جوی کشور طی روزهای آینده لطفا تا پایان مارا همراهی فرمایید.

 

"آشتی کنان زمستان با ایران"

 

نقشه ها و مدل های هواشناسی بیانگر تقویت جریانات ناپایدار و بارشی در کشور است بطوریکه شرایط برای کاهش دما ، وزش باد و بارندگی طی روز های آینده کاملا مهیا می شود ما ابتدا موجی رو شاهد هستیم که برای امروز تا روز دوشنبه در کشور از غرب به شرق به فعالیت میپردازه و موج بعدی از سه شنبه وارد عمل میشه که از لحاظ بارش و سرما موج نسبتا بهتری برای نیمه ی شمالی کشور خواهد بود اما برای امشب تا روز یکشنبه در غرب ، مرکز و بتدریج شرق کشور شاهد بارش برف و باران خواهیم بود اما از روز شنبه بتدریج با نفوذ پرفشار سرد شمالی ، بارش ها ضمن تشدید در سواحل جنوبی دریای خزر در بعضی مناطق به شکل مخلوط برف و باران یا برف آبه خواهد بود اما سرما و بارش به اندازه ای نیست که برف آنچنانی باریدن بگیره تنها در مناطقی که نزدیک به دامنه ها هستند برف خالص خواهد بارید و در سایر مناطق دشت و جلگه ای شمال بویژه غرب سواحل ، بارش ها در بهترین حالت بشکل برفابه یا موقتا سفید شدن آن هم برای ساعات عصر و شب شنبه الی ظهر یکشنبه رخ میده و بتدریج طی همان روز از تراکم ابر و پدیده از سمت غرب سواحل کاسته میشه  و بارش ها موقتا به اتمام میرسه . در مناطق کوهستانی غرب ، مرکز و شمال کشور بارش برف رو خواهیم داشت که میتونه سبب کندی رفت و آمد وسایط نقلیه در مسیرهای کوهستانی و برف گیر این مناطق بشه بنابراین از هموطنان عزیز تقاضا داریم در هنگام عزیمت به مناطق کوهستانی البرز و زاگرس حتما  تجهیزات زمستانی بهمراه خود داشته باشند دریای خزر و خلیج فارس هم طی این هفته توفانی و متلاطم پیش بینی میشه و اصلا برای فعالیت های دریانوردی و صیادی مناسب نیست وزش باد هم طی فعالیت موج اول در مناطقی از غرب وارتفاعات و بلندی های البرز و زاگرس برای ساعاتی شدید و بهمراه کولاک برف می باشد.

 

در شکل بالا تجمع بارش باران ظرف 48 ساعت آینده رو مشاهده می فرمایید که خدارو شکر بارش های دلچسبی در اکثر مناطق بویژه غرب و شمال کشور خواهد بارید.

 

تصویر بالا نمایانگر بارش خوب برف تنها در مدت 48 ساعت آینده می باشد که قدری متغیر خواهد بود ولی بارش ها انصافا جوندار هستند برای مناطق مستعد استان گیلان ، غرب وتا حدی مرکز مازندران و گلستان بارش ها برای اواخر روز شنبه برای ساعاتی میتونه بصورت مخلوط برف و باران و طی شب و بامداد یکشنبه در مناطقی بصورت برف متناوب یا برفابه اتفاق بیوفته که برف بسیار سبکی در مناطق جنوبی و غربی جلگه ی گیلان میتونه روی زمین بشینه و در سایر مناطق جلگه مخلوط برف و باران محتمل است.

اما موج دومی هم برای کشور و همینطور سواحل جنوبی دریای خزر در راهه که این موج طبق الگوهای فعلی از ماندگاری بالایی برخورداره دلیل اصلی این اتفاق قرارگیری پرارتفاع قدرتمند در مرکز و شرق اروپا و امتداد این پرارتفاع تا عرض های شمالی بالادست کشورمونه که سبب به دام افتادن دو سلول بسته ی سردچال ، یکی بر روی شرق مدیترانه و دیگری ما بین دریای سیاه و خزره که تلاقی این دو سرد چال روی منطقه ی ما نوید بخش تداوم حرکت این قطار بارشی تا ده روز آینده به تناوب در اکثر مناطق کشور بویژه نیمه ی شمالی کشوره. در صورت تثبیت موج دوم نواحی مستعد شمال کشور از چهارشنبه الی شنبه ی هفته ی آتی میتونن با شدت و ضعف برفی باشند .

نقشه ی بالا آنومالی ارتفاع برای آخر هفته ی جاری می باشد که شاهد نفوذ کم ارتفاع با هسته ی سرد به کشور هستیم . اما دمای هوا از اواخر وقت شنبه روند کاهشی به خود میگیره بطوریکه ما عدد کاهش دما برای سواحل جنوبی دریای خزر رو بین 7 الی 12 درجه تا پایان هفته و سایر مناطق 5 الی 10 درجه در نظر میگیریم با توجه به الگوهای فعلی تنها روز دوشنبه تا بعد ظهر سه شنبه موقتا از بارش ها و تراکم ابرها کاسته میشه اما موج اصلی برای روز سه شنبه از مرزهای غربی کار خودشو با قدرت آغاز میکنه که در صورت تثبیت نقشه های امروز مناطقی که لباس سپید به تن خواهند کرد بسیار بیشتر از موج اول خواهد بود.


در شکل بالا آنومالی دمایی روز دوشنبه همزمان با خروج موج رو مشاهده می فرمایید . اما طی روز های آینده روند تغییرات شاخص ها بسیار مهم خواهد بود شاخص هایی که نقش اساسی در تعیین سرنوشت مدل ها و رنگ های در هم آمیخته ی آن بر عهده دارند.

 

                                      

                                      

                                      

 

آنچه که از برآیند شاخص ها میشه دریافت کرد اینه که ما برای بارش سراسری و سرمای بیشتر نیاز به تغییرات اندکی در شاخص ها داریم و فعلا اون چاشنی لازم برای سرما و بارش که بتونه مناطق غیر مستعد رو هم برفی کنه متاسفانه وجود نداره و فعلا در حد احتمالاته اما با اندک تغییرات طی روز های آینده میشه به عزیزانی که در مناطق نزدیک به ساحل جلگه ی شمال یا به اصطلاح غیر مستعد زندگی میکنند این قول رو داد که حداقل یک بار هم شده طی ده روز آینده شاهد بارش زیبای برف در منطقشون باشند انشاالله.

گزارش های تکمیلی ما رو در کانال تلگرام ما حتما دنبال کنید ما سوال های شما رو در باره ی موج های احتمالی برفی طی روزهای آینده حتما در وبسایت پاسخگو هستیم ضمن اینکه آخرین تغییرات جدی در الگوها حتما اطلاع رسانی خواهد شد. با سپاس که تا انتها با ما بودید.

" یا علی مدد"

 

 

 

گالري تصاوير

عضويت سريع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری

عضويت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت آخرین مطالب سایت را براحتی در ایمیلتان دریافت نمایید
شبکه هاي اجتماعي