هواشناسی گیلان متوئو

پیش بینی هوای کشور

نويسنده: میلاد عزیزی دو شنبه 22 آذر 1395 ساعت 1:1 نظر

هواشناسی مستقل گیلان متوئو (1395/09/22)

با عرض سلام و ادب خدمت یکایک هموطنان خوب و مهربانم ، خداوند منان را شاکرم که عمری عطا فرمود تا در خدمت شما بزرگواران باشم با پیش بینی جنجالی آب و هوای کشور عزیزم ایران ، از خزر تا خلیج همیشه فارس. لطفا ما را تا پایان همراهی فرمایید.

 

"اطلاعیه"

نقشه های پیش یابی هواشناسی حاکی از نفوذ و استقرار کم فشار حرارتی بر روی سواحل جنوبی دریای خزر می باشد که با توجه به قرار گیری پرفشار در مرکز فلات ایران شرایط برای افزایش دما و وزش باد جنوبی و گرم در ارتفاعات و دامنه های استان های شمالی و استان اردبیل فراهم می گردد این شرایط قدری با تاخیر در بعضی از مناطق جلگه ای استان های گیلان و مازندران رخ خواهد داد هموطنان عزیزم مطلع باشند که وزش باد طی روز های دوشنبه لغایت سه شنبه عصر در برخی مناطق استان گیلان و اردبیل ، بطور لحظه ای از شدت بالایی برخوردار است لذا از عزیزانی که قصد عزیمت به دامنه ها و عرصه های جنگلی این استان ها را دارند تقاضامندیم از برپا کردن آتش به شدت خودداری فرمایند.اما برای روز چهارشنبه با توجه به شمالی شدن سوی جریانات هوا و نفوذ پرفشار سرد شمالی وزش باد های سهمگین شمالی برای مناطق جنوبی دریای خزر پیش بینی می شود که سرعت وزش باد در بعضی مناطق بخصوص مناطق ساحلی می تواند از 20 متر بر ثانیه هم فراتر رفته و خطر شکستگی تنه ی درختان و پاره گی کابل های انتقال برق را به دنبال داشته باشد دریای خزر هم طی این مدت به شدت مواج می باشد و برای فعالیت های دریانوردی و صیادی اصلا مناسب نخواهد بود ضمن اینکه از چهارشنبه شب الی پنج شنبه شب بارش ها در مناطق غربی سواحل دریای خزر از شدت بسیار بالایی برخوردار می باشد لذا با توجه به شدت بارش ها آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها  و رود خانه های محلی دور از انتظارنیست با توجه به روز های مخاطره آمیزی که در پیش داریم از مسئولین  و نهاد های امداد و نجات استان های مذکور تقاضا داریم با آمادگی کامل به استقبال روز های پایانی آذر ماه بروند.

 

" از بهار تا زمستان کمتر از پنج روز "

 

دوستان عزیز به نظر میرسه آذر ماه جنجالی ما همچنان تمایل داره به رکورد زنی و قدرتنمایی خودش ادامه بده .چراکه هنوز چند روزی از عبور موج سرد و بارش زا از منطقه ی ما نمیگذره  نقشه ها بیانگر نفوذ سومین موج سرد و برفی به نیمه ی شمالی کشوره ، ضمن اینکه با شکل گیری الگوی ناب امگا ، شرایط برای ماندگاری سرما در ایران عزیز و ادامه ی بارش ها ی برف و باران و بتدریج برف طی اواخر این هفته و هفته ی آتی مهیا میشه با اعتماد به الگو های فعلی سرما به حدی هست که ما رو متقاعد به بارش برف طی هفته ی آتی حتی در غیر مستعد ترین مناطق جلگه ای گیلان و برخی مناطق ، در مازندران کنه . ضمن اینکه پیک بارش ها در غرب سواحل خزر و استان اردبیل اتفاق میوفته . در ادامه با مدل های بارشی ، قدم به قدم موج پیش روی پر چالشمونو تحلیل میکنیم.


دوستان عزیز طی دو روز آینده با قرار گیری کم فشار بر روی دریای خزر (همینطور که در شکل بالا ملاحظه می فرمایید) و همینطور استقرار پرفشار در مرکز فلات ایران ، با روند افزایش دما و وزش باد های گرم جنوبی در سواحل جنوبی دریای خزر و استان اردبیل روبرو هستیم که گاها از شدت بالایی میتونه برخوردار باشه.

آنومالی دمایی طی این دو روز رو مشاهده می فرمایید که دماسنج ها به نظر باید اعداد بالاتری نسبت به این موقع از سال ثبت کنند اما هیچ جای نگرانی وجود نداره چراکه این گرما بیشتر از 48 ساعت به طول نمی انجامه و از اواسط روز چهارشنبه با نفوذ موج پرفشار سرد از اروپا به شمال غرب و بتدریج شمال کشور همه چیز به یکباره تغییر خواهد کرد و کاهش محسوس و قابل ملاحظه ی دما بهمراه بارش شدید باران و وزش باد سرد و شدید شمالی رو شاهد خواهیم بود شمال غرب و آذربایجان ها و مردمان عزیز این خطه خودشون رو برای رویارویی با سرمای کم نظیر طی چند سال اخیر آماده کنند چراکه دماهای منفی طی این مدت در این مناطق خود نمایی خواهد کرد.

در شکل بالا نفوذ هوای سرد و حاکمیت این هوای سرد رو برای صبح جمعه در اکثر مناطق نیمه ی شمالی و غربی کشور شاهد هستیم که میشه گفت طی این روز بارش ها از غرب و مرکز عبور کرده و تنها در مناطقی از شرق کشور شاهد بارش های برف و باران خواهیم بود.در شکل زیر تجمع بارش از چهارشنبه تا جمعه رو مشاهده می فرمایید.

خوب همینطور که در شکل بالا قابل مشاهده است بارش ها در غرب سواحل و بطور کلی در یک سوم غربی کشور رخ خواهد داد و در سایر مناطق مقادیر بارش ناچیزه. و در ادامه مجموع بارش برف تا روز جمعه.

تجمع زیبای بارش برف رو طی این مدت مشاهده می فرمایید به نظر میرسه روز های ناب بارشی در نیمه ی دوم هفته ی جاری در انتظار نیمی از کشورمون باشه که اکثر مناطق سپید پوش خواهند شد قابل توجه کشاورزان و باغداران و دامداران گرامی بخصوص در مناطق شمالی و شمال غربی کشور، آگاه باشید که ما با نفوذ سرمای ناهنجاری روبرو خواهیم بود چه طی اواخر این هفته و چه برای اوایل هفته آتی و سرمای احتمالی . لذا تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات به محصولات  باغی و تلفات دامی بعمل آید تا شاهد ضرر و زیان هموطنان عزیز طی مدت نزول رحمت های الهی نباشیم. یک نکته ی مهم برای روز پنج شنبه ی هفته ی جاری تقویت بارش و سرما در غرب سواحل دریای خزره که برای عصر پنجشنبه مناطقی در استان گیلان میتونن برای ساعاتی برفی هم بشن.

تا یادمون نرفته خدمتتون عرض کنم بارش برف در ارتفاعات البرز و زاگرس از شدت بالایی برخورداره و به همراه کولاک برف خواهد بود پس هموطنان عزیز آگاه باشند طی این دو روز اگه لزومی وجود نداره از عبورو مرور در گذرگاه های خطرناک و برفگیر و پر خطر این مناطق اجتناب کنند بارش ها بتدریج طی شب پنج شنبه از غرب سواحل به اتمام میرسه تا اینکه ما روز جمعه وارد روزی نیمه ابری تا ابری با هوایی سرد و آرام میشیم که آرامش قبل توفان هم میتونه باشه چراکه مدل های فعلی اوایل هفته ی آتی رو روز های خبرسازی میدونه برای اینکه از چند و چون موج هفته ی بعد آگاه شوید لطفا پست بعدی مارو که روز جمعه منتشر میشه مشاهده فرمایید تا با تکمیل اطلاعات نهایی شما دوستان گرامی رو از آخرین وضعیت موج سردمون آگاه کنیم ضمن اینکه کانال تلگرام گیلان متوئو با ارائه ی آمار روزانه و هفتگی و آخرین تغییرات به روز نقشه ها ، شما دوستان را تنها نخواهد گذاشت در صورت تغییرات کلی و جدی هم در کانال و هم در وبسایت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

در شکل بالا نمایی از تجمع برف ده روز آینده رو مشاهده می فرمایید که از الان زنگ خطر رو به صدا در آورده و میطلبه روی این موج بیشتر کار بشه . لطفا پست  بعدی ما رو در روز جمعه دنبال کنید که انشاالله با خبرای خوب خدمت میرسیم. شما دوستان را به خدای رحمان می سپارم.

"یا علی مدد"

 

پیش بینی هوای کشور

نويسنده: میلاد عزیزی جمعه 12 آذر 1395 ساعت 11:49 نظر

هواشناسی مستقل گیلان متوئو (1395/09/12)

عرض ادب و احترام دارم خدمت یکایک دوستان و هموطنان عزیزم با پست جدید امروز در خدمت شما بزرگواران هستیم لطفا امروز هم حتما تا انتها با ما همراه باشید.

 

"اخطاریه"

(اخطاریه ی شماره ی 2 )

 

با توجه به آخرین نقشه های هواشناسی طی ساعات آینده با تغییرات شدید توده ی هوا در نیمه ی شمالی کشور مواجه می شویم به این صورت که با قرار گرفتن کم فشار گرم با مرکزیت 1001 هکتوپاسکال بر فراز دریای خزر و قرار گرفتن توده هوای پرفشار در مرکز فلات ایران ، شرایط برای وزش تند باد های گرم جنوبی فراهم میشود که سرعت وزش باد در ارتفاعات و مناطق کوهپایه ای حتی به مرز 100 کیلومتر برساعت و بیشتر می رسد در مناطق شهری و جلگه ای برای لحظاتی سرعت باد انتظار می رود به بالای 50 کیلومتر بر ساعت رسیده که این وزش شدید باد می تواند منجر به خسارات سنگین به تاسیسات شهری ، شبکه انتقال برق و درختان و باغ ها شود لذا ابتدا از هموطنان و مسافران عزیزی که از نواحی جنگلی و دامنه های استان های گیلان ، اردبیل ، مازندران و گلستان دیدن می فرمایند تقاضا داریم از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی به شدت خودداری فرمایند.با توجه به وزش گرم باد طی 24 ساعت آینده در این مناطق افزایش قابل ملاحظه ی دما اتفاق خواهد افتاد لذا از مسئولین و دستگاههای اجرایی تقاضا داریم با توجه به شدت وزش باد طی ساعات آینده حتما تمهیدات لازم جهت جلوگیری ازآتش سوزی و دیگر حوادث احتمالی را بعمل آورند.اما نقشه ها نشان دهنده ی تقویت جریانات همرفتی  و مرطوب جنوبی در نیمه ی غربی و جنوب غربی کشور می باشد که بهترین شرایط را جهت انتقال رطوبت از خلیج همیشه فارس به دامنه های زاگرس و دامنه های جنوبی البرز فراهم خواهد کرد با توجه به تشدید بارندگی ها طی ساعات آینده در استان های خوزستان ، ایلام ، لرستان، کردستان ، مرکزی ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویر احمد ، غرب اصفهان ، شمال فارس و با شدت کمتر جنوب آذربایجان ها و همدان ، خطر سیلابی شدن رود خانه ها و مسیل ها به شدت فراهم می باشد شدت بارش ها طی بازه ی زمانی 24 ساعت آینده در مناطق مذکور زیاد خواهد بود و در بعضی مناطق احتمال بارش تگرگ نیز وجود دارد در ارتفاعات هم بارش ها به شکل برف خواهد بود. بنابراین از نهاد ها و ارگان های امداد رسان تقاضا داریم در استان های نام برده شده که کاملا وضعیت هشدار دارند تمامی تجهیزات و تمهیدات لازم را به کار گیرند.

 

"رژه ی ارتش کم فشار در باند شمالی ایران "

 

 

 

همینطور که در اطلاعیه ی بالا ذکر شد نقشه های پیش یابی بیانگر نفوذ توده هوای کم فشار به نواحی جلگه ای گیلان ، مازندران و گلستان می باشد لذا شرایط برای جنوبی شدن سوی جریانات هوا در این مناطق و استان اردبیل ، به همراه وزش تند باد های گرم جنوبی کاملا مهیا خواهد بود و شایان ذکر است طی 24 ساعت آینده شاهد افزایش قابل ملاحظه ی دما نیز در این مناطق خواهیم بود شدت وزش باد ما را متقاعد به صدور اخطاریه ی هواشناسی کرد بطوریکه تمامی مدل ها اوج وزش باد را طی ساعات آینده در استان گیلان و اردبیل نشان می دهند و شدت باد این بار در بعضی مناطق جلگه ای هم بالا خواهد بود.

 

در شکل بالا نقشه ی فشار سطح زمین را مشاهده می فرمایید . اما سرعت وزش باد طی مدل زیر.

 

یکی دو روزی همین شرایط را با شدت و ضعف در منطقه خواهیم داشت تا اینکه بالاخره بعد تقریبا دو هفته از خروج موج سرد و برفی که چشم همه را خیره کرد باید منتطر دومین موج سرد طی ماه جاری به نیمه شمالی کشور باشیم این بار موج مورد نظر نسبت به این موقع از سال از لحاظ دمایی تقریبا نرمال عمل خواهد کرد و شاهد بارش باران در مناطق جلگه ای طی روز های سه شنبه تا بامداد پنجشنبه و بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر خواهیم بود و دوباره از عصر همان روز با تقویت شاخه ی پرفشار سرد بارش ها مجددا آغاز شده و تا پایان وقت جمعه بطور متناوب در نیمه ی شمالی کشور شاهد بارندگی ها خواهیم بود نوع و شدت سرما به گونه ای به نظر نمی رسد که شاهد بارش برف در جلگه باشیم اما نقشه ها طی روز های آینده قطعا جای تغییر دارند اما در بهترین حالت میتوان شاهد مخلوط برف و باران طی روز های پایانی هفته ی جاری بود از نظر دمایی با نفوذ پرفشار سرد ازجنوب اروپا از اواسط هفته ی جاری شاهد کاهش قابل ملاحظه ی دما بهمراه وزش باد سرد بخصوص در شمال غرب کشورخواهیم بود.

 

در شکل بالا تجمع بارش یک هفته ی آینده ی کشور را مشاهده می فرمایید در ادامه مدل تجمعی بارش برف یک هفته ی آینده قابل مشاهده است.

 

توجه داشته باشید تجمع بارش برف در شکل بالا نشان دهنده ی گسترش و نفوذ سرما از عرض های بالاتر به منطقه ی ما می باشد با توجه به سرمای شدیدی که در زمستان امسال در کشور روسیه خواهیم داشت ما فقط باید منتظر تغییرات مثبت شاخص ها باشیم به نحوی که با ریزش هوای سرد مواجه شویم. اعتقاد ما هنوز بر این است که ما با زمستان پر چالشی روبرو خواهیم شد و سرمای اول آذر قطعا آخرین موج سرد و برفی ورودی به کشور نخواهد بود و شاید بتوان گفت ما در دوره ی آرامش قبل از توفان قرار داریم. موج اواسط همین هفته پتانسیل تقویت را خواهد داشت چه از لحاظ سرما و چه قدرت ، که در این صورت ما حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد اما موج مشکوکی که در نقشه ها چند روزیست خود نمایی می کند قدری از لحاظ زمانی از ما فاصله گرفته است اما به نظر می رسد نیمه ی آخر آذر و اوایل دی بهترین زمان برای ورود این موج سرد و دیگر موج های برفی به کشور خواهد بود.

و در شکل زیر این موج مشکوک که بسیار تغییر خواهد کرد را مشاهده می فرمایید .

 

انشاالله درباره ی این موج و دیگر سامانه های ورودی به کشور در پست های آینده بیشتر صحبت خواهیم کرد اطلاعات بیشتر و جامع تر به همراه آمار جوی روزانه را می توانید در کانال رسمی هواشناسی مستقل گیلان متوئو دنبال فرمایید.تغییرات جدی در نقشه ها متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.ممنون که تا انتها همراه ما بودید.

ما از نظرات و انتقادات سازنده ی شما استقبال میکنیم پس منتظر نظرات ، پیشنهادات و حتی انتقادات شما دوستان عزیز هستیم.

"یا علی مدد"

پیش بینی هوای کشور

نويسنده: میلاد عزیزی جمعه 5 آذر 1395 ساعت 14:26 نظر

هواشناسی مستقل گیلان متوئو (1395/09/05)

با عرض سلام و احترام بی نهایت خدمت تمامی هموطنان عزیزم و همچنین تبریک به شمالی های عزیز بابت بارش برف رحمت الهی در هفته ای که گذشت ، خدمت رسیدیم با پیش بینی وضعیت جوی کشور طی روزهای آینده.

 

"بازگشت دما به حالت نرمال در نیمه ی شمالی"

با توجه به نقشه های هواشناسی و مدل های پیش بینی ، طی روز های ابتدایی هفته ی آتی باید منتظر ظهور ابرهای بارشی در نواحی جنوبی و جنوب غربی کشور باشیم بطوریکه امواج ناپایدار جنوبی که سر منشا آن ها دریای سرخ می باشد با تغذیه رطوبت مناسب از خلیج فارس و دریای عمان سبب بارش های رگباری و وزش باد در مناطق جنوبی کشور میشود و با توجه به کاهش دمای کل کشور در هفته ای که داشتیم بارش در مناطق سردسیر و مرتفع جنوبی به شکل برف خواهد بود این وضعیت متناوب ، دو روزی در منطقه حاکم خواهد بود. اما هفته ای که گذشت هفته ای خاطره انگیز برای نیمه ی شمالی کشور بخصوص ساحل نشینان گیلان ، مازندران و گلستان بود و ما شاهد بارش برف و سرمای بی سابقه در این مناطق بودیم دلیل اصلی این اتفاق همینطور که در پست قبلی توضیح دادیم نفوذ هسته ی سرد سردچال سیبری به شرق دریای خزر و شمال شرق کشور بود که با حرکت پاد ساعتی این هسته ی فوق سرد ، سرمای قابل توجه ای به سمت منطقه ی ما سرازیر شد و این سرمای خشک در حین عبور از روی دریا ، رطوبت و انرژی قابل توجه ای از دریای خزر کسب کرد و سبب بارش های رویایی در سواحل خزر بخصوص شرق سواحل گردید. امروز صبح جمعه دمای تمامی مناطق سواحل به زیر صفر درجه ی سانتیگراد رسید و یخبندان شدیدی در منطقه رخ داد برای صبح شنبه هم تقریبا همین شرایط قدری ضعیفتر اتفاق می افتد اما هفته ای که در پیش رو داریم عکس هفته ی پیش رخ خواهد داد به این صورت که با تقویت کم فشار های بارشی مدیترانه ای و حرکت پشته ی گرم آن به سمت مناطق غربی کشور شرایط برای پمپاژ رطوبت از خلیج فارس به فلات مرکزی و غربی کشور مهیا شده و بارش های این بار از جنس مایع (باران) نیمه ی غربی ، جنوبی و مرکزی کشور را فرا میگیرد .

 

در شکل بالا آنومالی دمایی اواسط هفته ی آتی را مشاهده می فرمایید که نشان دهنده ی افزایش دمای هوا نسبت به بلند مدت در اکثر مناطق شمالی می باشد که این افزایش دما در ارتفاعات استان های شمالی کشور با توجه به همراهی کم فشار بر فراز دریای خزر با وزش باد های جنوبی همراه خواهد شد و سبب افزایش دمای نیمه ی شمالی کشور حداقل تا پایان هفته میگردد ضمن اینکه با توجه به کاهش قابل ملاحظه ی دمای آب دریا طی هفته ی اخیر درمناطق جلگه ای استان های گیلان ، مازندران و گلستان ، پدیده ی مه ، حرف اول و آخر را در چند روز آینده خواهد زد . برای روز های سه شنبه و چهارشنبه با توجه به قرارگیری پرفشار در مرکز کشور و کم فشار بر روی دریای خزر شرایط برای وزش بادگرم و افزایش دما در ارتفاعات ودامنه ها و برخی مناطق جلگه ای فراهم خواهد بود در سایر مناطق هوا اکثرا مه آلود پیش بینی می شود.

آنومالی دمایی روز پنج شنبه رو در شکل بالا مشاهده می فرمایید که رفته رفته باید منتظر نفوذ جریانات خنک شمالی بر روی سواحل خزر و شروع بارش باران باشیم که این وضعیت متناوب طی بامداد جمعه تا بامداد یکشنبه تداوم خواهد داشت اما با توجه به همراهی موج با هوای گرم این بار بارش ها در اکثر مناطق بشکل باران خواهد بود و فقط در ارتفاعات بالادست برف خواهد بارید که البته شرایط نرمال این موقع از سال هم به همین شکل می بایست باشد .

در تصویر بالا وضعیت بارشی و خطوط کانتری و فشاری طی روز چهارشنبه ی هفته ی جاری قابل مشاهده است که دو پرفشار در شرق و غرب کشور و یک مرکز کمفشار بر فراز دریای خزر استقرار دارند که سبب ایجاد جریانات جنوبی در شمال کشور خواهد شد و بتدریج شاهد نفوذ جریانات بارش زا از غرب به کشور خواهیم بود.

شکل بالا روز پنج شنبه و هجوم جریانات بارشی به کشور و آغاز بارش های بسیار خوب در غرب و جنوب غرب کشور.

در شکل بالا پشته ی گرم موج در غرب کشور ما و پشته ی سرد موج بر روی کشور ترکیه فرود می آید که سبب بارش های سنگین برف طی آن روز در مرکز و شرق ترکیه خواهد شد.

 

فعالیت موج مذکور طی روز جمعه با نفوذ پرفشار سرد به شمال غرب کشور ، اندکی ماهیت سردتر به خود میگیرد و در مناطقی از شمال غرب ، یعنی آذربایجان ها و شمال کردستان و کرمانشاه امکان بارش برف هم وجود خواهد داشت همینطور گستره ی بارش باران به سواحل جنوبی دریای خزر هم خواهد رسید و طی روز جمعه برای منطقه ی شمال و مرکز هم بارش باران و در ارتفاعات بارش برف خواهیم داشت . همین وضعیت به شکل خیلی ضعیفتر برای روز شنبه در شمال شرق کشور رخ می دهد و به نظر می رسد پایان فعالیت موج در کشور طی روز شنبه در منتهی الیه شمال شرقی کشور روی دهد و یکشنبه از مرزهای شرقی کشور را ترک کند.

 

تصویر بالا مدل تجمعی بارش  از امروز تا یکشنبه ی هفته ی آتی می باشد.با توجه به شدت بارش ها در غرب کشور طی روز پنج شنبه و جمعه احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های محلی دور از انتظار نخواهد بود.

و اما تجمع نه چندان قابل ملاحظه ی بارش برف طی همین مدت در شکل زیر.

 

اما دوستانی که از موج بعدی برف و سرما سوال می پرسند در جریان باشند طی دهه ی دوم آذر به بعد موج های مشکوکی در بازه های بلند مدت دیده می شوند که هم اکنون قضاوت درباره ی نحوه ی فعالیت این سیستم های بارشی بسیار زود است اما به نظر باید شاهد نفوذ هسته های سرد کم فشار های بارش زای قطبی بر روی غرب کشور روسیه و شرق و مرکز اروپا باشیم که یکی دو مرتبه  به نظر به سمت عرض های پایینتر نفوذ میکنند و شاید با اندکی تغییرات در نقشه ها و قدرت گرفتن دوباره ی پرفشار سیبری این امواج سرد دوباره مسیر کشور ما را در پیش گیرند اما معمولا در فعالیت این کم فشار ها که هسته ی مرکزی بسیار سردی دارند یک عامل دومی نقش مهمی ایفا خواهد کرد و آن پرفشار مهاجر از شمال اروپا یا پرفشار سیبری می تواند باشد و یا حالت ادغامی از آن ها که البته با توجه به نحوه ی عمودی ریزش سرما بر روی دریای خزر شدت سرما و بارش در صورت تحقق مدل ها بسیار بیشتر از موج قبلی خواهد بود اما از شما تقاضا داریم تا در روز های آینده هم وبسایت و کانال ما را دنبال فرمایید تا در صورت تغییرات یا مشاهده ی قطعی هر گونه موج بارش زای سردی ، سریعا خدمت شما اطلاع رسانی کنیم.

 

در شکل بالا موج بسیار مشکوک طی بازه ی ده روز آینده را مشاهده می فرمایید که اکنون هیچ اظهار نظری نمیتوان کرد زیرا هنوز تثبیت نشده است.

در ادامه با وبسایت مستقل گیلان متوئو همراه باشید تا با آخرین و کامل ترین آپدیت های هواشناسی شما عزیزان را از وضعیت جوی منطقه ی محل سکونت خود مطلع سازیم با سپاس فراوان که تا پایان با ما همراه بودید.

"یا علی مدد"

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 28 صفحه بعد

گالري تصاوير