ورود سامانه ی جدید بارشی و سرد به کشور در دو نوبت

ورود سامانه ی جدید بارشی و سرد به کشور در دو نوبت

نويسنده: میلاد عزیزی سه شنبه 8 دی 1394 ساعت 13:12 نظر
ورود سامانه ی جدید بارشی و سرد به کشور در دو نوبت

هواشناسی گیلان متوئو (1394/10/08)

با عرض سلام و احترام خدمت هموطنان عزیز و همراهان همیشگی گیلان متوئو

"کمین سرما پشت مرزهای غربی و شمال غربی کشور"

 

بله موجی که یک ماهی میشه دنبالش میکنیم بالاخره قراره از روز شنبه به کشور نفوذ کنه موجی که حرف و حدیث زیاد داشت و داره و اگه بگیم هر روز یه آپدیت متفاوت از این موج رو مدل ها ارائه میکردن بیجا نگفتیم. البته قرار بود سرمای شدیدتری نفوذ کنه اما بر اثر پارامترهای زیادی سرما بیشتر متمایل میشه به سمت جنوب شرق اروپا و کشور ترکیه و مرکز این هوای سرد روی دریای سیاه قرار میگیره. این موج دارای هسته ی بسیار سردیه و با کانترهای سردی همراهی میشه اما قبل نفوذ موج اصلیه سرما یه موج مدیترانه ایه خوب به کشور نفوذ میکنه و بارشهای برف و باران خوبی در استانهای غربی ،جنوب غربی و تا حدی شمال غرب و شمال کشور رخ میده. اوج بارشهای موج اول تو استانهای خوزستان ، ایلام ، لرستان و کردستان و چهارمحال و بختیاری اتفاق میوفته .

ابتدا به تحلیل موج آخر همین هفته میپردازیم و بعد دوباره درباره موج هفته ی آینده بیشتر صحبت میکنیم.

موج خوب مدیترانه ای از اواخر امشب بتدریج از مرزهای غربی وارد کشور میشه و بارش برف و باران بصورت متناوب آغاز میشه ولی این موج سرعت بالایی داره و تا اواخر وقت پنج شنبه از کل منطقه خارج میشه و موقتا جوی آرام در کشور حاکم میشه. در ادامه مدلهای بارشی موج همین هفته رو ارائه کردیم.

                                    

 

همینطور که مشاهده میکنید مناطق غربی و جنوب غربی سهم بیشتری از بارشهای پیش رو میبرن و بارشها در شرق کشور به مراتب کمتر پیش بینی میشه اونم بخاطر پشته ای که در شرق کشور تشکیل شده است.امیدواریم با این بارشها که در پایتخت هم اتفاق میوفته آسمان کلان شهرها از آلودگی های چند روز اخیر عاری بشه و هموطنان عزیزمون در این مناطق بعد مدتها هوایی تمیز و پاک رو تنفس کنن انشاالله.

و اما برسیم به موج اصلی خودمون که این یک ماهه نقل محافل هواشناسیه.

با توجه به حرکت امواج سرد از شمال اروپا به عرضهای پایین تر و همراهی اون با موجی مدیترانه ای بتدریج باید از اواخر روز جمعه منتظر نفوذ این سیستم از شمال غرب به کشور باشیم این موج بسیار سرده و اکثر مناطق شمالی و مستعد طی مدت فعالیت این موج میتونن برفی بشن. یه بار از اول مرور کنیم موجهای پیش رو  رو . ابتدا موج مدیترانه ای از اواخر وقت امروز به کشور نفوذ میکنه که ابتدا مناطق غربی و جنوب غربی بارانی و برفی میشن اما بصورت موقت بارشها چهارشنبه اواخر وقت به اتمام میرسه و موج دیگه ای از پنج شنبه نفوذ میکنه و شروع مجدد بارشها رو در شمال غرب و غرب کشور داریم و اینبار بارشها در شمال غرب سر و شکل بهتری دارن و تا اواخر جمعه این موج هم کشورو ترک میکنه. طی این مدت هم سواحل شمالی کشور بارشهای پراکنده و متناوب داره بعضی اوقات هوا ابری میشه و در کل بارشها طی این دو روز در شمال معمولی و ضعیفن. اما موج اصلی اواخر جمعه و بامداد شنبه ی هفته ی آینده به نوار غربی نفوذ میکنه و بارشها که اکثرا بشکل بارش برفه از این مناطق آغاز میشه. اما در سواحل شمالی کشور استانهای گیلان ، مازندارن و گلستان این سرما و بارش با کمی تاخیر وارد میشه دلیلش هم استقرار کم فشار منحوسی بر روی شرق سواحل خزره و همین مسئله سبب میشه بارش و سرما هرچه از غرب به شرق سواحل میریم کمتر اتفاق بیفته پس با این شرایط احتمال برف سراسری فعلا منتفیه اما نه 100% با این اوصاف فقط در مناطق مستعد اونم نه هرجایی بیشتر در غرب سواحل بارش برف رو خواهیم داشت در ضمن بارشها بسیار معمولی هستن و بارشها از شدت بالایی برخوردار نیستن البته طبق مدلهای این چند روز.

                                   

 

این الگو بارش روز شنبه در منطقه و کشور رو نشون میده در ادامه بارش روز یکشنبه هم مشاهده کنید.

                                     

و در ادامه نمودار دمایی رو ارائه میکنیم. در ضمن همه طبق مدل آمریکاییه جی اف اس هستن.

                                     

دما طی روز یکشنبه و در ادامه نمودار دمایی جی اف اس روز یکشنبه.

                                   

سرمای شدیدی به شمال غرب کشور و تا حدی شمال نفوذ میکنه مدل اروپایی ای سی ام ، هم نفوذ این سرما رو به کشور تایید میکنه.

                                 

اینم مدل ای سی ام که نفوذ سرمای شدیدی رو تا شمال دریای خزر نشون میده متاسفانه با این سرما بارش شدیدی همراهی نمیشه فعلا و همین قضیه باعث شد تا فعلا فقط به برف مناطق مستعد تا حدی بشه اطمینان حاصل کرد ولی مناطق غیر مستعد متاسفانه در حال حاضر طبق آخرین الگوها در شرایط خوبی نیستن ولی باید تا پنج شنبه صبر کنیم احتمال تقویت بارش و سرما برای اوایل هفته ی آینده وجود داره و تا اون موقع اگه اتفاق خاصی بیفته حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد با سپاس فراوان از اینکه با نگاه زیباتون ما رو همراهی میکنید امیدوارم در روزهای آینده خبرهای بهتری خدمتتون اعلام کنم در شرایط فعلی نمیشه بیشتر از این خوشبین بود به بارش های فرانرمالی . شاید با تغییری خاصی به نفع ما در روزهای آینده ورق برگرده و تا اون روز حتما مارو دنبال کنید ممنون از همه شما . با آرزوی روزهای خوب بارشی و سرد و زمستانی در همه ی نقاط کشور.

"یا علی مدد"

 نظرات شما عزیزان:

BIJAN
ساعت7:38---13 دی 1394
درود میلاد جان.
اگه دقت کنیم نسبت به سالهای قبل در این زمان .امسال نه از سرما وکولاکبرف در آمریکا خبریه نه شمال اروپا نه چین و نه ژاپن. پس این سرما کجاس/
هرساله خبراش پخش میشد.
پاسخ: سلام بیژن جان امسال بخاطر پدیده النینو در عرض های بالاتر افزایش دما چشمگیر بود و تازه یک هفته میشه که دمای غرب روسیه به طور ثابت به زیر صفر رفته دمای قطب شمال طی خبرهای رسیده بیست درجه ای افزایش پیدا کرده تنها یک طوفان برف در مناطق شمال غربی آمریکا داشتیم ولی من بسیار خوشبینم که با ضعیف شدن النینو و قدرت گرفتن پرفشار سیبری از اواخر ماه جاری و اوایل بهمن ماه سرمای خوبی به سمت ایران بیاد ، فعلا در حال حاضر نوار غربی کشور دچار سرمای سرد و برف های پی در پی شده ولی این شرایط دوره ایه و نیمه شمالی هم بی بهره نمیمونن از این بارش های برف انشاالله قدری زمان بگذره شرایط بهتر میشه و ما فعلا در چله بزرگه زمستان هستیم امیدوارم حداقل یک برف زیبا هم شده نصیب ما شمالی ها بشه و من اینو نزدیک میدونم ولی دقیق نمیدونم کی هستش ، با سپاس از نظرات زیبای شما.


مجتبي
ساعت18:37---12 دی 1394
سلام.ممنونم از پاسخ شما.چند جا که تا الان ديدم مثه اينکه پيش بيني بارشي براي اواخر دي وکلا بهمن نرمال يا بالاتره نرماله.اين خيلي خوبه.اميدوارم همنظور خوشبين هستيد اتفاقاي خوبي بيوفته درزمستان امسال.اميدوارم اسفندم عالي باشه.اميدوارم همونطور که گفتيد امسال زمستان با اتفاقاي خوب تمومشه.فعلا که خبراش توسط دوستان هواشناس خوبي مثه شما بگوش ميرسه.همه خيلي خيلي اميدوارن.سپاس از شما دوست گرامي
پاسخ:سلام آقا مجتبی عزیز. انشاالله همینطور هم میشه و روزهایی میرسه که ما اخبار به روز برف رو تو سایت اعلام میکنیم.


وحید
ساعت11:35---12 دی 1394
با سلام مجدد خدمت آقا میلاد گل.
بابت پاسخ به سوآلم از شما تشکر میکنم.
من با سایت شما دو هفته هست که آشنا شدم، بسیار عالیست، پیش بینی های شما هم بی نقص هست.
بعد اتمام امتحاناتم (22دی) مجدد مزاحم می شوم.
انشاءالله همیشه موفق و پیروز باشید. بدرووووود فعلا.
پاسخ:سلام اقا وحید عزیز. شما نسبت به بنده لطف دارید کار ما هم پر است از اشتباه و اجتناب ناپذیره .انشاالله پیش دوستان و مخاطبان امسال رو سفید بشیم. آرزوی موفقیت شما در امتحانات .


مجتبي
ساعت15:21---11 دی 1394

سلام.ممنونم از پاسختون.پس با اين اوصاف دي و بهمن عالي خواهد بود.اميدوارم اسفندم عالي باشه تا عيد.اميدوارم حداقل 2تا برف خوب رو تو رشت ببينيم ولذت ببريم.اميدوارم روند سرمايي ما شروعشه وقطع نشه.يه زمستان رويايي.امروز جمعست.وهوا کاملا زمستاني و سرد.تازه زمستان رو امروز احساس کردم،هواي ابري وسرد.به اميد روزاي سردو برفي.باسپاس از شما دوست عزيز.
پاسخ:سلام مجتبی جان. درسته تا اینجا دی ماه از لحاظ دمایی واسه کل کشور گرمتر از نرمال بوده و اکثرا کم فشارهای قوی و بادهای جنوبی رو داشتیم اما اواخر دی و بهمن معمولا با قدرت گرفتن سیبری ورق بر میگرده و پرفشارهای قوی و هوای ابری و سرد برای مدتی حاکم میشه به نظرم باید منتظر بادهای قویه شمال شرقی و سیبری باشیم و این اتفاق همه ساله با شدت و ضعف اتفاق میوفته . با سپاس از نظرات زیبای شما.مجتبي
ساعت4:51---11 دی 1394
سلام.دوست عزيز يه سوالي ازتون داشتم اين بود که،دريکي از گروههاي هواشناسي،خوندم که در اواخر يا اواسط بهمن يه ناهنجاري بزرگي در ايران داريم که ميتونه رکورد سال 86رو بشکنه.دوست عزيز هواشناس بود که ميگفت.اسمشم محمد قوامي هواشناس استان البرز خودشو معرفي کرد.ميگفت چندتا ناهنجاري باهمه.ميگفت حتي بوشهرم برف مياد اگه اين ناهنجاري بياد.اردبيل ميشه منهاي 50،تهران منهاي 30.بنظرم اين حرفا دور از عقله.خواستم نظر شماروبدونم.اگه ميشه شماهم در يه اگهي تصويري از اينده زمستان به ما بديد خيلي عالي ميشه.بدجور تواين فضاهاي مجازي از اينجور حرفاست.همه هواشناس شدن انگار.با سپاس از شما دوست گرامي
پاسخ:سلام مجتبی جان . متاسفانه یه جوی تو جامعه ایجاد شده که بواسطه گسترش استفاده از فضای مجازی عده ای افراد سود جو با ایجاد شایعات گوناگون قصد مشهور شدن یا جلب توجه رو دارن . من این مطالب رو رد میکنم اما درباره موجهای خوب بله مگه میشه زمستان امسال بدون یه اتفاق خوب تموم شه خیلی خیلی امیدوارم مخصوصا اواخر این ماه تا نیمه ی بهمن شرایط عالی میشه انشاالله . ضمن اینکه موج فردا شنبه هم درسته زودگذره ولی بسیار سرده و در بعضی مناطق احتمال بارش برف هم برای ساعاتی وجود داره . ممنون از نظر شما.


وحید
ساعت16:06---10 دی 1394
با سلام و خسته نباشید خدمت آقا میلاد.
می خواستم بپرسم آیا شهرستان املش امسال برفی میشه؟
الان 3تا موج قوی تو اکو وذر دیده میشه، میدونم خیلی تغیرات داره ولی همینشم غنیمته دیگه.
پاسخ:سلام آقا وحید عزیز . بله من نظر مساعدی دارم نسبت به بارش برف در املش چراکه املش از مناطق مستعد جهت برفی شدنه و با توجه به موجهای خوبی که اواخر این ماه تا بهمن ماه داریم انشاالله این اتفاق برای کل شمال من جمله املش میوفته.ممنون از نظر شما.


مجتبي
ساعت14:54---10 دی 1394
سلام.ممنونم از پاسختون.ميشه پس اميدوار بود واسه برف تو اين دي يا بهمن؟؟اين سوال شايد کمي زود باشه يا غير منطقي،بنظر شما امسال ما دوتا حداقل برف معموليرو ميبينيم؟؟چون بعضي دوستان هواشناس ميگن چنين چيزيو.وحتي احتمال86روميدن.البته باورش براي من سخته.درضمن موج هفته اينده رو چطور ارزيابي ميکنيد؟منظورم هفته جاري نيست،16دي به بعد هستش؟باسپاس از شما دوست عزيز
پاسخ:سلام آقا مجتبی. بله خوشبختانه هنوز اوایل دی ماست و کلی راه تا پایان زمستان باقیست امسال بهترین سال واسه ناهنجاریه هم بارشی هم دمایی من خیلی خوش بینم نسبت به ادامه ی زمستان مخصوصا بهمن ماه که یک موج خوش اصل و نصب دیده میشه. با سپاس از نظر شما.


مجتبي
ساعت1:37---10 دی 1394

سلام.ممنونم از پاسختون.همينکه بارندگي ها به نوعي شروع شدن خودش خوبه.اميدوارم ديگه از بلاکي که ميگفتيددر اومده باشيم.واز اين به بعد شاهدبارشهاي خوبي باشيم.وبه موقه سرما نفوذ کنه.همينکه بارانو ميبينيم خودش عالي هستش.اميدوارم ازاين به بعد بطور مداوم وپياپي بارندگي هاي عالي داشته باشيم باسرماي خوب.همونطور که قبلا وعده داده بوديد.باسپاس ازشما دوست عزيز گرامي
پاسخ:سلام مجتبی جان.قطعا طلسم کم بارشی دیگه میشکنه مدیترانه هم از بلاک داره در میاد هم اکنون استانبول ترکیه بارش برف داره بعد هفته ها بی بارشی شروع بارش ها در حوزه ی مدیترانه رو شاهدیم پیش بینی ها هم نشون میده تا اواسط بهمن بارشها در کشور نرمال تا بالاتر از نرماله انشاالله. فقط دمای هوا بخاطر النینو تو نیمکره شمالی مخصوصا مناطق مجاور با اقیانوس بالاست که اونم طی ماههای آینده بهتر میشه .اگه خبرهارو دنبال کنی میدونی که ناسا اعلام کرده دمای قطب شمال تو چند روز گذشته بین 0 تا 2- در نوسانه که نسبت به بلند مدت خیلی بالاتره یعنی دمای این فصل قطب شمال باید حداقل 30- باشه و این ناهنجاری واسه بعضی جاها مثل اروپا پیامد گرمایشی و واسه خاور میانه سرمایشی داره البته بصورت مقطعی.بازم باید منتظر موجهای قوی و سرد اما اینبار خوش بارش واسه شمال کشور باشیم و میشه باز به حداقل یه برف سراسری خوش بین بود.BIJAN
ساعت0:25---10 دی 1394

درود.میلاد جان سوال منو منعکس نکردی؟
پاسخ:سلام و درود بیژن جان انجام وظیفه شد .SAHEL
ساعت20:44---9 دی 1394
سلااام خسته نباشید ببخشید لاهیجان برف داریم؟
پاسخ:سلام . لاهیجان جزو مناطق مستعد در جلگه ی گیلان محسوب میشه و به نظر میرسه طبق الگوهای فعلی از شنبه عصر شرایط برای بارش برف تا انتهای همون روز برای لاهیجان مهیاست حداقل کار شما بارش برف و باران خواهید داشت ولی اگه کمی بارش ها یاری کنه قطعا لاهیجان هم ساعاتی برفی میشه.ممنون از نظرتون.


BIJAN
ساعت19:59---9 دی 1394
درود.میلاد جان.ازاونجایی که بیش از 20 ساله تو مسایل هواشناسی سرک میکشم میگم که دی ماه همیشه کمترین شانس برای بارش برف بوده جز موارد خاص مثل 86..بیشتر بارشا تو بهمن رخ میده.یهجا فرمودین وزش شدید باد باعث میشه سیستم خوب نباره..منظورتون باد گرمه که بنظر میاد قبل شنبه وزیدن بگیره یا باد سرد منظورتونه.نظرمن باز همینه که دی نباید منتظر بود..با سپاس
پاسخ:سلام آقا بیژن گل. وزش باد شدید بعد خروج کم فشار و نفوذ پرفشار به سواحل رخ میده که باد به نسبت سردو سوزداریه ولی قبلش احتمال وزش باد گرم برای ساعاتی روز جمعه در جلگه وجود داره که بتدریج از اواخر همین روز و بامداد شنبه موج سرد نفوذ میکنه. بله طبق آمار برف های سنگین در بهمن ماه بیشتر اتفاق میوفته واسه سواحل و دی ماه بیشتر شاهد اوج فعالیت موج ها در مناطق غربی و جنوب غربی هستیم و همین عامله که خیلیارو همچنان امیدوار نگه میداره. ممنون از نظر شما


مجتبي
ساعت18:13---9 دی 1394
سلام.سپاس از پاسختون.اخه تا فردا چقد ميتونه تغيير کنه تا موج بهتر عمل کنه!؟کمي ديگه بعيد بنظر ميرسه.اخه اکثر هواشناسي ها فقط براي شنبه بارون کمي زدن براي رشت.برفو بارونم نزدن.الان آپ ديت 5روزه رشت توسايتتون همينو ميگه.اميدوارم واقعا اون چيزي که ميگيد بشه.با سپاس از شما دوست عزيز
پاسخ:سلام مجتبی جان. تا فردا میتونه قدری بارشها زیاد شه شایدم کم شه ولی از الان میشه پیش بینی کرد در بدترین حالت 10 م م و بهترین حالت 40 م م دشت میکنه شهر رشت. که این بارش اواخر عمر موج میتونه بشکل برف باشه ولی قطعا ناچیزه بخاطر وزش بادی که موج داره بسرعت از غرب سواحل عبور میکنه و بامداد یکشنبه فعالیتش در غرب سواحل به اتمام میرسه طبق الگوهای فعلی. پیش بینی پنج روزه متعلق به سایت فورکاست و نظر بنده از سیستم های مختلف نیست . ممنونم از نظر شما.


Masoud
ساعت14:57---9 دی 1394
سلام تغییری حاصل نشد؟ خط ساحل گیلان امید به برف نیست؟؟؟
پاسخ:سلام آقا مسعود عزیز. در جلگه ی گیلان فقط مناطق مستعد احتمال برف دارن و در خط ساحلی و مناطق غیر مستعد تنها امید ما به برف و باران یا شاید برفابه هستش.باز تا فردا شب احتمال تقویت سرما و بارش وجود داره انشاالله که اینطور بشه. میدونید که امسال بخاطر النینو شاخص های مهم منطقه ای دچار تغییرات شدیدی هستن و این کارو واسه پیش بینی بسیار سخت میکنه مدام مدل ها بهم میریزه و این داستان حداقل تا یک ماه دیگه ادامه داره و بتدریج سیر نزولیش بیشتر میشه. ما خوشبینیم که کل جلگه و خط ساحلی برف رو ببینند ولی واسه نشستن برف باور کنید نمیشه نظر داد مستعدا خوب احتمالش بالاست ولی غیر مستعد رو نمیشه هیچ قولی داد.


مجتبي
ساعت1:54---9 دی 1394
سلام برشما دوست عزيز.مثه اينکه نقشه هادارن به نفع مادوباره برميرگردن!!البته نه شايد مثه قبل!!ولي انگاري ميشه خوشبين بود.خيلي جالب شده اين داستان.يهو سوپرايز نشيم خوبه!!فراتراز انتظار عمل کنه يهو!جالب.اميدوارم تجربتونو تواين جور مواقع با مادرميون بذاريد.تادرک بهتري داشته باشيم.با سپاس ازشما دوست عزيز
پاسخ:سلام مجتبی جان. بله سرما به نفع ما تغییر کرده مونده فقط بارش انشاالله اونم بهتر شه تو مستعدا میشه به سفید شدن رای قطعی داد فعلا در حد برف و بارون تا برفابه هستش. ضمنا با توجه به تغییر سریع توده ی هوا و تغییرات شدید گرادیان فشاری وزش باد در طی مدت فعالیت موج اوایل هفته آتی در اکثر مناطق در بعضی ساعات شدید میتونه باشه و بخاطر این وزش شدید باد از شدت بارش مخصوصا در غرب سواحل میتونه کاسته بشه و همین مسئلست که قدری ممکنه دردسر ساز شه.


omid
ساعت21:12---8 دی 1394
بسیار جامع و کامل گفتین..کلا ما گیلانیا به این وضع برف نیومدنا عادت داریم.کلا همه فصلا کار خودشونو خوب انجام میدن بغیر از زمستون
پاسخ: سلام امید جان ، ما درسته که برف را محدود میبینیم ولی به اندازه ای که ما بارون میبینیم فقط توی لندن یا آمستردام مردم میبینن تازه بعضی اوقات هم برف هایی میاد که فقط تورشت میشه دید برفهای بالای یک و نیم متر ،ولی همین چالش هاست که هوای شمال رو بی نظیر کرده و به نظرم ما باید بیشتر از اینها قدردان این باشیم که تو بهشت شمال زندگی میکنیم دریغ از هر آلودگی ، مطمئنم نظر شماهم همینه فقط قدری ناراحت هستید بابت برف که اونم حل میشه انشاالله.


رضا
ساعت19:52---8 دی 1394
با سلام دوست عزیز به نظر میاد دیگه که این موج سرد برای شهر رشت برفی نمی تونه داشته باشه آیا با نظر بنده موافق هستید؟
پاسخ: سلام آقا رضای عزیز ، درسته موج ضعیف شده ولی سرما سرجاشه، احتمال اینکه در رشت و مناطق مستعد برف بباره تقریبا حتمی شده منتهی از میزانش کاسته شده و شاید به یک سفید شدن خلاصه شه شایدم فقط رو هوا بباره ، احتمال تقویت مدل ها تا فردا و پس فردا هست ولی در بدترین حالت برفو تو هوا میبینید.و اگر هم خدای نکرده برف نیامد جای هیچ نگرانی نیست سه تا موج خوب که دو تاش حتمی شده تا آخر بهمن تو صف انتظارن و ما خوشبین هستیم که حداقل یک برف خوب را در شمال داشته باشیم با سپاس از نظر شما.


عباس
ساعت18:31---8 دی 1394
سلام..بارش و سرم در قم چه خبر..ما را امیدوار کن//
پاسخ:سلام دوست عزیز. انشالله از موج پیش رو شهر قم هم بارشهای تقریبا عادی و خوبی دشت میکنه موج چهارشنبه اواخر وقت به مرکز کشور هم میرسه و تا جمعه متناوب بارش خواهید داشت چراکه موج اول از سرعت بالایی برخورداره ولی به محض خروج موج دیگه ای واسه پنج شنبه تا جمعه داریم که به شهر شما هم سری میزنه البته موج سرد هفته ی آینده هم هست که درباره بارشش یکم زوده اظهار نظر کنیم.


مجتبي
ساعت17:05---8 دی 1394
سلام.تشکر از پاسختون.باز خداروشکر که تو حرفاتون باز هم اميد روزهاي خوب ميره.اميدوارم همين موج هم قويشه.مشتاقانه منتظر تحليلاتون هستيم.با سپاس از شما
پاسخ:سلام .خواهش میکنم عزیز. به امید روزهای خوب انشاالله.


مجتبي
ساعت16:03---8 دی 1394

سلام برشما دوست عزيز.ممنون از پاسختون.قراربود يه توضيح مختصري درمورد زمستان امسال بديد.يه دورنما از زمستان امسال.ببينيم ايا شرايط همچنان ب اين شکل خواهد بود يا بهتر خواهد شد.باسپاس ازشما دوست گرامي
پاسخ:سلام مجتبی جان. ممنونم از نگاه تیزبین شما. میخواستم نتایج کار کامل بشه بعد اعلام کنه چون زمان موج ها کمی جابجا شده با تغییر فصل. فقط به طور خلاصه بگم تا انتهای بهمن دو الی سه موج سرد رصد شده که یکی از این موج ها بسیار امیدوارکنندست و چون تو زمستون تغییرات کمتر میشه خیلی بیشتر میشه امیدوار موند ولی فعلا تکلیف همین موج مشخص نشده و موج های نوظهور دیگه ای هم میتونیم داشته باشیم پس بهتره فعلا رو کوتاه مدت متمرکز شیم و امیدوار به آینده.مجتبي
ساعت14:51---8 دی 1394
سلام.ممنونم از پيش بينيتون.پس با اين شرايط کمي بعيده ورق برگرده.و رشت هم احتمال برفش انچنان زياد نيس.به اميد خدا در ادامه زمستان بايد ديد چي ميشه.دي که تقريبا پروندش ميشه گفت داره بسته ميشه.بسيار سپاس از شما دوست عزيز
پاسخ: سلام مجتبی جان . بله طبق الگوهای فعلی مناطق مستعد هم زیاد شرایط خوبی ندارند و اگه این شرایط تا فردا شب تغییری درش حاصل نشه یعنی الگوها تثبیت شدند و مناطق مستعد نهایتا شاهد بارش برف معمولی یا برفابه خواهند بود.باتشکر از نظرات شما


نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

گالري تصاوير

عضويت سريع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری

عضويت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت آخرین مطالب سایت را براحتی در ایمیلتان دریافت نمایید
شبکه هاي اجتماعي